Witamy w serwisie gieldarow.pl

Konto

Posiadanie konta umożliwi ci dodawanie darmowych ogłoszeń!

Rejestracja

Jeśli nie posiadasz konta, możesz się zarejestrować»

Logowanie
Przypomnij hasło!

Wychwycą brak każdego OC

Lista ogłoszeń
2012-08-03

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny posiada program , który identyfikuje nieubezpieczonych kierowców .

W tym roku na swojej liscie już zebrał okolo 1800 takich kierowców , którzy mieli  przerwy w obowiązkowym ubezpieczeniu OC. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma obowiązek zarejstrować w UFG  polisę OC do 14 dni od zawarcia umowy. Dotychczas nieubezpieczeni kierowcy zazwyczaj zostawali wychwyceni  podczas rutynowych kontroli przez policję .

Nowy, automatyczny system wykrywania nieubezpieczonych i związana z nim procedura uruchamiana jest cyklicznie. Następnie przeprowadzana zostaje weryfikacja w firmach ubezpieczeniowych czy zidentyfikowane, „podejrzane”, przypadki faktycznie dotyczą pojazdów bez OC. I właśnie od początku roku, po zakończeniu kilku takich cykli weryfikacyjnych, UFG wysłało - do prawie 1,8 tysiąca posiadaczy pojazdów mechanicznych – wezwania o zapłacenie kary za brak tego obowiązkowego ubezpieczenia lub okazanie aktualnej polisy.

Jak twierdzi wiceprezes UFG do końca roku zakończy się proces weryfikacyjny i wtedy nawet do 5 tysięcy osób może dostać wezwania do zapłaty opiewające na kwotę około 3 tysięcy zł.

Dodaj komentarz:

Wpisz kod z obrazka:

Wasze komentarze:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.