Witamy w serwisie gieldarow.pl

Konto

Posiadanie konta umożliwi ci dodawanie darmowych ogłoszeń!

Rejestracja

Jeśli nie posiadasz konta, możesz się zarejestrować»

Logowanie
Przypomnij hasło!

Ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym weszła w życie

Lista ogłoszeń
2014-12-17 Ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym weszła w życie

15 grudnia weszła w życie ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym .Odwrócony kredyt hipoteczny to nic innego jak dodatkowe świadczenie dla emeryta w zamian za możliwość przejęcia jego nieruchomości po śmierci .Jak wiadomo ten produkt w Polsce już funkcjonuje jednak budzi wiele kontrowersji i nie zawsze działa na korzyść emeryta .Ustawa ma na celu ochronę emerytów przed licznymi pułapkami

Ustawa reguluje przede wszystkim kwestię własności nieruchomości .Według założeń emeryt który korzysta z odwróconej hipoteki jest właścicielem do dnia śmierci.

Dodatkowo ustawa mówi ze spadkobiercy mają możliwość odzyskania nieruchomości pod warunkiem spłacenia kredytu , który zaciągnął emeryt.Kredytów takich mogą udzielać tylko i wyłącznie banki , które podlegają nadzorowi KNF , bądź banki , które podlegają tak samo tylko że za granicą .

Jednak wczytując się w opinie banków na tę chwilę z tego rodzaju opcji kredytu banki nie zamierzają korzystać , a decyzja o podjęciu udzielania kredytów podlega głębokiej analizie odpowiednich analityków .

Może się zdarzyć , że żaden bank nie podejmie się takiej formy kredytowania i ustawa będzie tylko kolejnym martwym zapisem.

Dodaj komentarz:

Wpisz kod z obrazka:

Wasze komentarze:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.