Witamy w serwisie gieldarow.pl

Konto

Posiadanie konta umożliwi ci dodawanie darmowych ogłoszeń!

Rejestracja

Jeśli nie posiadasz konta, możesz się zarejestrować»

Logowanie
Przypomnij hasło!

Planeta Energii w Rybniku

Lista ogłoszeń
2014-05-07


8 i 9 maja przy Urzędzie Miasta w Rybniku zagości mobilne centrum nauki „Planeta Energii”. Wizyta miasteczka jest nagrodą w zorganizowanym przez Grupę ENERGA ogólnopolskim konkursie edukacyjnym, którego głównym celem jest propagowanie wiedzy o energii elektrycznej wśród najmłodszych oraz kształtowanie proekologicznych postaw. To właśnie dzięki nim mieszkańcy Rybnika będą mogli odbyć niezwykłą podróż do krainy prądu.Pośród zwycięzców IV edycji konkursu znaleźli się uczniowie z klasy III A i pani Sylwii Linek z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy.To właśnie dzięki nim mieszkańcy Rybnika będą mogli odbyć niezwykłą podróż do krainy prądu. 

Co to są i w jaki sposób przemieszczają się ładunki elektryczne? 

Jak płynie prąd w przewodzie?

W jaki sposób można wytworzyć energię elektryczną w dużych ilościach?

Jak bezpiecznie i racjonalnie z niej korzystać?

 
Odpowiedzi na takie oraz inne pytania poznają mieszkańcy Rybnika, którzy już w najbliższy czwartek i piątek odwiedzą mobile centrum ENERGI.
 
Na gości centrum czeka wiele atrakcji. Nie codziennie można oglądać pokazy prowadzone przez naukowców, oraz brać udział w zabawach edukacyjnych oraz licznych konkursach z nagrodami. 

Dodaj komentarz:

Wpisz kod z obrazka:

Wasze komentarze:

  • Joanna

    2014-05-08 10:59:12

    Bardzo fajna inicjatywa oraz gratulacje dla Pani Sylwi Linek oraz oczywiście dla uczniów z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy . Praca konkursowa wykonana na medal a i sami mieszkańcy coś atrakcyjnego zobaczą .

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.