Witamy w serwisie gieldarow.pl

Konto

Posiadanie konta umożliwi ci dodawanie darmowych ogłoszeń!

Rejestracja

Jeśli nie posiadasz konta, możesz się zarejestrować»

Logowanie
Przypomnij hasło!

Od dziś tj 10.kwietnia będzie grała fontanna pod rybnicką bazyliką

Lista ogłoszeń
2015-04-10 Od dziś tj 10.kwietnia będzie grała fontanna pod rybnicką bazyliką

Od 10 kwietnia fontanna na Placu Jana Pawła II, w sąsiedztwie rybnickiej bazyliki, zachwycać będzie nowymi pokazami. Podziwiając instalację, będzie można zobaczyć w sumie aż siedem różnorodnych pokazów wodno-świetlno-muzycznych.Z instalacji popłyną dźwięki nie tylko muzyki klasycznej, ale i kompozycje z nurtu dance oraz pop. Prezentację wszystkich pokazów zaplanowano między 10 a 12 kwietnia (oraz podczas Dni Rybnika). Potem poszczególne pokazy będą uruchamiane zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Jakich kompozycji można się spodziewać? Wodne obrazy wzbogacone barwnymi światłami, tworzyć będą się m.in. do muzyki takich twórców, jak: Gershon Kingsley, Vangelis, Jean Michel Jarre, Andrea Bocelli, Richard Clayderman. Nie zabraknie utworów klasyków: L. van Beethovena, W.A. Mozarta, J.S. Bacha, G.F. Hendla, A. Vivaldiego, G. Bizeta, G. Verdiego czy J. Offenbacha. Ciekawostką będzie z pewnością pokaz dance do muzyki takich artystów, jak Bengro Garcia, Beatcreator i 4Noize.

Fontanna będzie działać w godzinach od 9.00 do 24.00. Od rana do 19.50 oglądać będzie można pokazy wodne. Prezentacje wodno-świetlno-muzyczne zaplanowano w godzinach od 19.50 do 22.00 (w przerwach pokazy wodno-świetlne). Między 22.00 a 24.00 obserwować będzie można barwną płytę fontanny.

Warto przypomnieć kilka informacji na temat działania fontanny. Jej podstawę stanowi podziemna betonowa niecka, przykryta kamiennymi płytami. Instalacja posiada cztery tzw. obrazy wodne. Efekt pierwszego tworzony jest przez system 70 dysz rozmieszczonych w 5 rzędach i oświetlonych za pomocą ledowych reflektorów. Strumień wody sięga tu 3 m. Drugi obraz tworzy 26 dysz drobno kropelkowych (mgielnych) o strumieniu wody do 1,5 m. Efekt wizualny trzeciego obrazu wodnego tworzony jest przez rozmieszczone w dwóch rzędach agregaty o strumieniu parabolicznym, o wysokości do 2,5 m oraz długości do 4 m. Strumień daje tutaj efekt tzw. „szklanej rurki". Oświetlenie strumieni realizowane jest za pomocą reflektorów LED zintegrowanych z agregatami. Okresowe zalewanie płyty fontanny i czasowe utrzymywanie około dwucentymetrowego lustra wody składa się na obraz czwarty.

 

źródło www.rybnik.eu

Dodaj komentarz:

Wpisz kod z obrazka:

Wasze komentarze:

  • czemu muzyka nie leci

    2015-04-12 07:31:00

    10 uruchomili a wczoraj już muzyki nie było. Daremne czekanie. Jeden dzień po uruchomieniu , wielu ludzi czekało na muzykę której się nie doczekali.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.