Witamy w serwisie gieldarow.pl

Konto

Posiadanie konta umożliwi ci dodawanie darmowych ogłoszeń!

Rejestracja

Jeśli nie posiadasz konta, możesz się zarejestrować»

Logowanie
Przypomnij hasło!

OC, AC – znajdź szybko najlepszą ofertę

Lista ogłoszeń
2013-01-17

Raz do roku przychodzi dzień, gdy każdy, kto posiada samochód uświadamia sobie lub uświadamia mu agent PZU albo agent z innej firmy ubezpieczeniowej, że właśnie kończy się ubezpieczenie OC i trzeba podjąć kroki w celu jego odnowienia. Zawsze jest to dzień niezbyt fortunny, ponieważ wiąże się z koniecznością sporego wydatku, który na dodatek jest wydatkiem obowiązkowym. 

Nikt nie jest zainteresowany, aby przepłacać, więc powstaje pytanie czy dotychczasowy ubezpieczyciel ciągle oferuje tanie OC czy też może tańsze OC można otrzymać w innej firmie. Warunki się nieco zmieniły, większy jest odczyt licznika, starszy jest samochód. OC może się z tego tylko powodu różnić od ubiegłorocznego. Jeżeli właściciel samochodu miał jeszcze inne ubezpieczenia, na przykład AC, NNW lub AC Assistance, to różnica przy nowej opłacie może być jeszcze większa. Można o wyliczenie składki poprosić agenta, ale można też przed kontaktem z nim, wyliczyć samemu ile będzie kosztowała nowa polisa.


Do tego celu służy specjalny kalkulator OC, który udostępniają na swoich stronach internetowych wszystkie większe towarzystwa ubezpieczeniowe, jak PZU i inne. Dane jakie należy wpisać do kalkulatora są tożsame z tymi, które podajemy agentowi. Kalkulator OC wylicza koszt jaki pociąga za sobą nowa polisa OC lub też, jeżeli takie jest życzenie klienta, także AC, NNW jak i inne ubezpieczenia typu AC Assistance, które często znajdują się w ofercie.

Wykorzystując jednak firmowy kalkulator OC kierowca dowie się ile będzie kosztowała polisa tylko w jednej firmie. Nie będzie natomiast wiedział czy wyliczone OC, to jest najtańsze OC. Trzeba porównać to wyliczenie z innymi ofertami. Do tego służy inne narzędzie, również dostępne w internecie czyliporównywarka ofert. Warto z niej skorzystać, bo dopiero porównywarka pozwoli znaleźć najtańsze OC.

Dodaj komentarz:

Wpisz kod z obrazka:

Wasze komentarze:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.