Witamy w serwisie gieldarow.pl

Konto

Posiadanie konta umożliwi ci dodawanie darmowych ogłoszeń!

Rejestracja

Jeśli nie posiadasz konta, możesz się zarejestrować»

Logowanie
Przypomnij hasło!

Czy ul.Powstańców znów będzie atrakcyjna

Lista ogłoszeń
2013-12-04

Miasto Rybnik podejmuje próbę ratowania sytuacji kupców na ulicach Sobieskiego i Powstanców  . Jak wszyscy wiemy od otwarcia dwóch centrów handlowych Focus oraz Plaza cały ruch pieszy kupujących skierował swoje kroki pomiedzy tymicentrami handlowymi . Deptak ulica Sobieskiego jakoś jeszcze sie opiera konkurencji ,ale z ulicą Powstanców jest juz gorzej .

Ilość lokali do wynajęcia na ulicach Powstańców dochodzi do 40 % . Same centra handlowe nie sa oczywiście problemem ,ale w połaczeniu z panującym kryzysem na świecie widocznym także w Rybniku  oraz dużą ilościa marketow wkoło centrum miasta już tak . Dlatego próba odbudowania handlu ,usług czy miejsc kultury i wypoczynku w tym rejonie miasta jest na pewno niezbędna . W planowanym projekcie zmian dopuszczenie handlu ulicznego , ławki dla przechodniów , likwidacja ruchu kołowego do niezbędnego minimum to chyba dobry kierunek rozwoju tych ulic .
Planowane są równierz zmiany odnośnie ruch kołowego wkoło Bazyliki ,a dokładniej to zakaz ruchu na placu Jana Pawła II .
W zamian ulicą Byłych Więżniow Politycznych ruch ma się odbywać w  dwóch  kierunkach z dodatkowa sygnalizacją świetlna na skrzyżowaniu ulicy Byłych Więżniow Politycznych , a ulicą Mikołowską  . Zmiany jakie mają być przeprowadzone budzą wiele kontrowersji i będą miały wielu przeciwników jak i zwolenników . Pozostaje tylko czekać na efekty zmian i przywrócenie świetności w tym rejonie Rybnika . 

Dodaj komentarz:

Wpisz kod z obrazka:

Wasze komentarze:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.