Witamy w serwisie gieldarow.pl

Konto

Posiadanie konta umożliwi ci dodawanie darmowych ogłoszeń!

Rejestracja

Jeśli nie posiadasz konta, możesz się zarejestrować»

Logowanie
Przypomnij hasło!

Co dalej z frankowym kredytem

Lista ogłoszeń
2015-01-29 Co dalej z frankowym kredytem

Jak wiadomo klientów ,którzy kupili mieszkania czy domy w walucie CHF jest w Polsce niemało.

Biorąc pod uwagę ostatnie decyzje banku szwajcarskiego niejedna rodzina zaczęła mieć poważne kłopoty nie tylko ze spłatą swoich zobowiązań , ale także , gdy w sytuacji wyjątkowej przyszłoby sprzedać nieruchomość kwota jaką uzyskałby przysłowiowy Kowalski nie zaspokoi potrzeb

banku na spłatę całego kredytu. Co to oznacza w praktyce ? A mianowicie to , że Kowalski splaca swój kredyt już od 6-7 lat , a jego zadłużenie przy obecnym kursie franka wcale nie spada , a wręcz przeciwnie urosło do takiej kwoty niekiedy niewyobrażalnej

W obecnej sytuacji nie tylko Kowalski ma problem .Problem lub mały kłopot ma też bank , który wprowadza w ostatnich różne rozwiązania , które miesiąc temu nikomu by nie przyszło do głowy .

Getin Noble Bank uwzględni ujemną stawkę LIBOR

Po wnikliwej analizie obecnej sytuacji rynkowej Getin Noble Bank podjął decyzję o uwzględnianiu ujemnej stawki LIBOR w obliczaniu rat kredytowych dla Klientów posiadających zobowiązania w CHF.

Zmiana oprocentowania nastąpi w datach wskazanych w umowach kredytowych. W ślad za tym Bank prześle nowe harmonogramy rat kredytowych. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami, oprocentowanie kredytu nie będzie mogło być mniejsze niż zero.

Zarząd Banku podjął decyzję o czasowym obniżeniu od dnia 22 stycznia br. poziomu spreadu na CHF o ponad połowę do 2,5%.

mBank

Kredyty hipoteczne w CHF a ujemna wartość wskaźnika LIBOR CHF

Informujemy, że mBank, honorując zapisy zawartych umów o kredyt hipotecznych we frankach szwajcarskich, stosuje zasadę, według której ujemna wartość wskaźnika LIBOR CHF pomniejsza marżę kredytową (zasada ta dotyczyć będzie wszystkich kredytobiorców spłacających w banku kredyty hipoteczne w CHF z oprocentowaniem opartym na marży i stawce LIBOR).

Jednocześnie mBank pracuje nad pakietem rozwiązań, polegających m.in. na wydłużeniu czasu trwania kontraktu (co pozwoli na utrzymanie raty kredytowej na poziomie zbliżonym do tego sprzed decyzji Szwajcarskiego Banku Narodowego). Rozwiązania te w uzasadnionych przypadkach pomogą ulżyć klientom spłacającym kredyty we frankach w ich obciążeniach. Należy pamiętać, że niektóre z rozważanych rozwiązań pomocowych będą wymagać uzgodnień lub konsultacji z organami regulacyjnymi.
Dodatkowo bank umożliwi swoim klientom zakup franka szwajcarskiego przy zawężonym spreadzie.

ING Bank Śląski

 podjął decyzję, że w przypadku klientów spłacających kredyt hipoteczny we franku szwajcarskim będzie stosował do rozliczenia rat średni kurs NBP. Decyzja obowiązuje od 15 stycznia do końca 2015 roku - podał bank w komunikacie.

Bank już od grudnia ubiegłego roku obniża klientom oprocentowanie kredytu w CHF o ujemną stawkę LIBOR - marża jest pomniejszana o ujemną stopę.

Na koniec września ubiegłego roku wartość portfela denominowanego w CHF ING Bank Śląskiego wynosiła 1,26 mld zł, co stanowiło 2,5 proc. łącznej wartości udzielonych przez bank kredytów

PKO BP SA

Propozycje PKO Banku Polskiego dla klientów indywidualnych posiadających kredyt hipoteczny we franku szwajcarskim

Od 27 stycznia do 30 czerwca br. PKO Bank Polski będzie stosował 1% spread przy obsłudze

kredytów hipotecznych udzielonych we franku szwajcarskim. Jednocześnie uwzględni ujemną

stawkę LIBOR CHF w koszcie kredytu hipotecznego w stosunku do wszystkich klientów oraz

umożliwi wydłużenie terminu spłaty w ramach maksymalnego okresu kredytowania.

Działania te w istotnym stopniu powinny skompensować klientom wzrost raty kredytu wynikający z

umocnienia franka.  

 

To są pierwsze kroki jakie podjęły banki  w tej sprawie

Na dalszy bieg sprawy jeszcze będziemy musieli trochę poczekać , ale i tak dobrze , ze pierwsze kroki zostały poczynione  

Dodaj komentarz:

Wpisz kod z obrazka:

Wasze komentarze:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.