Witamy w serwisie gieldarow.pl

Konto

Posiadanie konta umożliwi ci dodawanie darmowych ogłoszeń!

Rejestracja

Jeśli nie posiadasz konta, możesz się zarejestrować»

Logowanie
Przypomnij hasło!

Aktualności

Aktualności

W piatek 25.stycznia  rybniccy policjanci już po raz kolejny włączą się do ogólnopolskiej akcji „Alkohol i Narkotyki”. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych.
Akcja ma na celu eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. W trakcie działań policjanci będą dążyć do skontrolowania maksymalnej liczby kierujących. Stosowanie środków represyjnych wobec nietrzeźwych kierowców ma zniechęcić kolejne osoby do siadania za kierownicę w stanie po spożyciu alkoholu lub pod wpływem środków odurzających. Niemniej każda z tych osób może być potencjalnym sprawcą wypadku, a co za tym idzie stanowi zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia.

Czytaj dalej »

Nowe produkty ubezpieczeniowe są szansą dla zakładów ubezpieczeń. Choć wciąż wielu Polaków ubezpiecza się tylko, gdy jest to obowiązkowe, to także na naszym rynku rośnie świadomość nowych zagrożeń i konieczności zabezpieczenia się przed nimi. Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych oferuje m.in. możliwość ubezpieczenia firmy od ataku hakerskiego lub transakcji kupna–sprzedaży nieruchomości.

Czytaj dalej »

Każdy kierowca, nawet ten z największym doświadczeniem, powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo. Wypadki zdarzają się wszak bardzo często, zaś ich konsekwencje mogą być poważne. Uszkodzenie samochodu może w niektórych przypadkach okazać się najmniejszym problemem. Jakie ubezpieczenia komunikacyjne zapewniają komfort psychiczny polskim kierowcom? Jakie są zalety wynikające z ich posiadania?

Czytaj dalej »

Rosnąca gospodarka, niskie bezrobocie i rozwój sektora finansowego pozytywnie wpłynęły na rynek gruntów inwestycyjnych – wynika z analizy firmy JLL. Na koniec 2015 rok transakcje w segmencie gruntów komercyjnych były warte 2,5 mld zł, a rynek napędzały głównie zakupy działek pod mieszkania i biura. W tym roku korzystna sytuacja powinna się utrzymać. Ze względu na planowane zmiany w prawie dotyczącym obrotu ziemią ten segment rynku może odczuć największe zmiany.

   

Rok 2015 był bardzo dobrym rokiem praktycznie dla wszystkich uczestników rynku gruntów, zarówno dla sprzedających tereny inwestycyjne, jak i dla deweloperów czy funduszy. Rynki biurowy, mieszkaniowy, a także hotelowy i rolny odnotowały bardzo duży wolumen transakcji. Popyt był wyższy niż podaż, przynajmniej w przypadku gruntów dobrze przygotowanych pod inwestycje, z planami miejscowymi i pozwoleniami na budowę – ocenia w rozmowie z agencją Newseria Daniel Puchalski, dyrektor Działu Obsługi Gruntów Inwestycyjnych w JLL.

Czytaj dalej »

Żorskie opowieści

2012-07-26

Jeśli lubisz pisać , tworzyć różne historie czy to zabawne , straszne czy fantastyczne to ten konkusr jest właśnie przeznaczony dla ciebie . Urząd Mista Żory ogłosił konkurs na  Żorskie opowieści 

Oto najważniejsze informacje 

 • nagrody rzeczowe o wartościach: 
  1 500 zł (1 miejsce), 1 000 zł (2 miejsce), 700 zł (3 miejsce), 500 zł (wyróżnienie);
 • prace należy dostarczyć do 28 września 2012 na adres: Urząd Miasta Żory, Rynek 9, 44-240 Żory (koperta z dopiskiem: „Żorskie opowieści”; liczy się data wpływu do Urzędu);
 • prace w wersji papierowej (3 egzemplarze) oraz elektronicznej (.doc lub .docx - płyta CD/DVD lub e-mailowo: bpi@um.zory.pl);
 • prace nie mogą zawierać żadnej informacji identyfikującej jej autora;
 • proza pisana w języku polskim;
 • max. 20 stron znormalizowanego maszynopisu;
 • czcionka: Times New Roman, 12 pkt, podwójny odstęp między wierszami.

 

Zapraszamy 

 

źródło żory.plCzytaj dalej »

Dzisiaj ok.4.50 na ul.Chrobrego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem fiata seicento oraz vw passata. Policjanci drogówki, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący fiatem jadąc w kierunku ulicy Żorskiej stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z vw passatem. W wyniku tego zdarzenia 58-letni kierowca fiata doznał ogólnych potłuczeń i został na obserwacji w rybnickim szpitalu. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

W związku z trudnymi warunkami na drogach apelujemy do kierowców o ostrożna jazdę!

Czytaj dalej »

W Europie na tysiąc mieszkańców przypada 460 mieszkań, w Polsce o prawie 100 mniej. Wprawdzie na rynku jest coraz więcej lokali, ale są one trudno dostępne. Średnie zarobki pozwalają na zakup mniej niż 1 mkw., dwukrotnie mniej niż na Zachodzie. Dlatego ponad 14 proc. Polaków mieszka w warunkach niespełniających standardów. Konieczne jest dofinansowanie mieszkalnictwa, programy wspierające mieszkalnictwo społeczne i system wynajmu dla mniej zamożnych osób.

Czytaj dalej »

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerionce-Leszczynach zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku sprzedaży kradzionego koksu. Sprawcy wpadli w ręce mundurowych dzięki zdecydowanej postawie świadków. 

Do zdarzenia doszło w piątek, o godzinie 8.30 na terenie gminy Czerwionka-Leszczyny. 40-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego zamierzał sprzedać 18 ton koksu skradzionego z terenu Koksowni Dębieńsko, 39-letniemu  mieszkańcowi Zabrza. O całym zajściu niezwłocznie powiadomił Policję czujny anonimowy rozmówca. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie na gorącym uczynku zatrzymali zarówno sprawcę kradzieży, jak i sprawcę paserstwa, a także odzyskali całość skradzionego mienia, którego wartość oszacowano na kwotę ponad 19 tysięcy złotych. Sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz karze grzywny.

Czytaj dalej »

Raz do roku przychodzi dzień, gdy każdy, kto posiada samochód uświadamia sobie lub uświadamia mu agent PZU albo agent z innej firmy ubezpieczeniowej, że właśnie kończy się ubezpieczenie OC i trzeba podjąć kroki w celu jego odnowienia. Zawsze jest to dzień niezbyt fortunny, ponieważ wiąże się z koniecznością sporego wydatku, który na dodatek jest wydatkiem obowiązkowym. 

Czytaj dalej »

Ekogroszek najpopularniejszym paliwem do ogrzewania. Wybiera większość osób zaopatrujących się w opał . 83 proc. Polaków kupujących opał nie zamierza w ciągu najbliższych pięciu lat zmieniać wybieranego paliwa – wynika z danych Oferteo.pl. Najpopularniejszym wśród nich produktem jest ekogroszek, który wybiera 54 proc. ankietowanych. O wyborze dostawcy opału najczęściej decyduje cena.

Czytaj dalej »

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju prowadzi poszukiwania za zaginionym:OSKAREM STAŃSKIM- lat 16.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju, pod nr tel. (32) 47-87-200 bądź z

najbliższą jednostką Policji, pod nr tel. 997 lub 112.

Czytaj dalej »

Nowy rok nowe zmiany

Czego można sie spodziewać z poczatkiem roku . Przede wszystkim zmian cen .No niestety nie maleją

Informujemy  że od 1 stycznia rosną kary za brak ubezpieczenia OC. Posiadacze samochodów osobowych - jeżdżący bez OC - zapłacą 3,2 tysiące złotych kary  (w 2012 roku - 3 tys. zł). Z kolei dla ciężarówek, autobusów czy ciągników samochodowych pełna kara będzie wynosić 4,8 tysiąca złotych (dziś 4,5 tys. zł).

Jeżeli właściciel pojazdu nie będzie posiadać ubezpieczenia tylko przez kilka dni - zapłaci część kary. Gdy przerwa nie przekroczy 3 dni - 20 proc., a do 14 dni – 50 proc. kary podstawowej. Właściciele wszystkich pojazdów mechanicznych podlegających rejestracji mają obowiązek wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jeżeli tego nie zrobią - to ich auta, ciężarówki, ciągniki, motocykle, motorowery, przyczepy itp. - nie mają prawa poruszać się po polskich drogach.

Czytaj dalej »

Jasne i przestronne wnętrze to podstawa każdej sypialni. Poranki spędzone w wygodnym, dużym łóżku są marzeniem niejednego z nas. Jak urządzić małe wnętrze i dodać mu przestronności, a wnętrze o dużym metrażu, w pełni wykorzystując jego potencjał? Podpowiadamy co zrobić, aby stworzyć pomieszczenie do spokojnego i przyjemnego relaksu po ciężkim dniu.

Czytaj dalej »

Jeśli jesteś fanem Stanisława Sojki i pragniesz się z nim spotkać to nadarzy się okazja .Bowiem 24. lipca w żorskiej Szkole Muzycznej odbedzie się wlaśnie z nim spotkanie autorskie.

Artysta urodzony wlaśnie w Żorach dla potrzeb programu Szlakiem Gwiazd będzie prezentował miasto , oraz to wszystko co zmieniło się wlaśnie w Żorach . Dla miasta wspaniała okazja aby się zaprezentować i pokazać z jak najlepszej strony oraz wypromować na antanie Telewizji Polskiej .

Chętnych serdecznie zapraszamy 

Czytaj dalej »

Na ulicach Wodzisławskiej i Żorskiej został przywrócony ruch w obu kierunkach. Na obie ulice wróciły też autobusy komunikacji miejskiej, które będą zatrzymywały się w wybudowanych zatokach autobusowych lub też w obrębie innych, wyznaczonych w tym celu miejsc.
Przypominamy jednak, że prace związane z przebudową obu dróg nie zostały zakończone, a jedynie wstrzymane na okres zimy - zarówno na ul Wodzisławskiej jak i na Żorskiej obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Drogowcy wrócą na plac budowy kiedy tylko nadejdą warunki atmosferyczne, umożliwiające prawidłową, zgodną ze sztuką budowlaną oraz założonym w warunkach kontraktowych reżimem technologicznym, przebudową ul. Żorskiej oraz ul. Wodzisławskiej.
Wykonawca prac na obu drogach wykonał prace zabezpieczające zabudowane już warstwy konstrukcyjne jezdni i chodników, a także umożliwiające poprowadzenie ruchu pieszych na wybudowanych chodnikach oraz zabezpieczeniu prawidłowego odprowadzenia wód deszczowych z korony drogi.

Czytaj dalej »

Podniesienie minimalnego wkładu własnego do 15 proc. może, wpłynąć na zmniejszenie popytu na mieszkania, ale nie musi. Część banków może umożliwić uzyskanie kredytu z 10-proc. wkładem pod warunkiem zastosowania dodatkowych zabezpieczeń w postaci blokady oszczędności lub ubezpieczenia brakującej części wkładu. KNF podkreśla, że tylko 10 proc. musi być w gotówce.

Czytaj dalej »

W związku z trwającą przebudową drogi, od poniedziałku, 23 lipca planuje się zamknięcie fragmentu ulicy Żorskiej (DW 935), na odcinku od ulicy Gotartowickiej do ulicy Sygnały (włącznie).

Zamknięcie związane jest z budową rond na skrzyżowaniu ulic Żorska – Gotartowicka – Samotna oraz Żorska – Sygnały.


Na ulicy Żorskiej, na odcinku od ul. Zgodnej do ul. Gotartowickiej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Na czas robót utrzymany zostanie przejazd z ulicy Ziołowej do ulicy Fabrycznej. Wjazd i wyjazd z Biedronki będzie możliwy od strony ulicy Gotartowickiej.

 

Wprowadzone będą następujące objazdy:

 • objazd do ul. Żorskiej (DW 935):
  ulicą Prostą (DW 935), przez Rondo Boguszowickie, ulicą Boguszowicką, ulicą  Gotartowicką do ulicy Żorskiej,
 • objazd Racibórz (DW 935), Centrum:
  ulicą Żorską (DW 935), ulicą Gotartowicką, ulicą Boguszowicką przez rondo Boguszowickie do ulicy Prostej (DW 935),
 • objazd do ul. Sygnały dla pojazdów do 3,5t:
  ulicą Żorską (DW 935), ulicą Gotartowicką, ulicą Boguszowicką przez rondo Boguszowickie, ulicą Żorską (DW 935), ulicą Ligocką, ulica Wolną do ulicy Sygnały,
 • objazd do ul. Sygnały dla pojazdów powyżej 3,5t:
  ulicą Żorską (DW 935), ulicą Gotartowicką, ulicą Boguszowicką przez rondo Boguszowickie, ulicą Prostą (DW 935) ulicą Karola Miarki, ulicą Przemysłową, ulicą Wolną do ulicy Sygnały.

 

Za utrudnienia w ruchu przepraszamy

Czytaj dalej »

Apelujemy o większą niż zwykle ostrożność na drogach. Odwilż, która w ostatnich dniach miała miejsce w całym kraju, spowodowała pogorszenie warunków do jazdy. Więcej było wypadków i ofiar śmiertelnych. Tragiczna statystyka weekendu to 242 wypadki, w których zginęły 32 osoby, a 290 zostało rannych. Od piątku do niedzieli zatrzymano też 831 nietrzeźwych kierowców.
Padający śnieg lub deszcz przy temperaturze, która jest albo lekko na minusie, albo trochę na plusie, powoduje, że warunki na drogach są bardzo zmienne i bardzo niebezpieczne. W taką pogodę trzeba zachować szczególną ostrożność i rozwagę.

Wielu kierowcom wydaje się, iż jezdnia jest czarna i sucha. Tymczasem na nawierzchni potrafi być warstwa lodu, która powoduje, że koła mogą łatwo stracić przyczepność. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia.

Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować.

Szczególny apel do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie.

Czytaj dalej »

83 proc. Polaków kupujących opał nie zamierza w ciągu najbliższych pięciu lat zmieniać wybieranego paliwa – wynika z danych Oferteo.pl. Najpopularniejszym wśród nich produktem jest ekogroszek, który wybiera 54 proc. ankietowanych. O wyborze dostawcy opału najczęściej decyduje cena.

Tylko 17 proc. badanych bierze pod uwagę możliwość zmiany sposobu ogrzewania w ciągu najbliższych pięciu lat.

– Pomimo zmian prawnych, które uprawniają sejmiki wojewódzkie do uchwalania ustaw antysmogowych, Polacy w najbliższych latach nie zamierzają zmieniać rodzaju stosowanego ogrzewania – informuje agencję Newseria Biznes Adam Wawrzyniak, kierownik projektów biznesowych w serwisie Oferteo.pl. – Źródłem ogrzewania, które wybiera najwięcej ankietowanych, bo aż 54 proc., jest węgiel, tzw. ekogroszek.

Często wykorzystywany bywa również pellet, czyli paliwo z biomasy (17 proc. ankietowanych), olej opałowy (10 proc.) oraz węgiel kamienny (9 proc.).

Czytaj dalej »

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju prowadzi poszukiwania za zaginionym:  PAWŁEM PATEREWICZ- lat 16.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju,

pod nr tel.  (32) 47-87-200 bądź z najbliższą jednostką Policji, pod nr tel. 997 lub 112.

 

Czytaj dalej »

Ponad godzinę trwały utrudnienia w ruchu na trasie Rybnik-Gliwice.

O godzinie 8.30 kierowcy Tira, który blokował drogę udało się uruchomić samochód i zjechać na pobliską stację paliw. Policjanci ukarali 50-letniego kierowcę mandatem w wys.100 zł. Obecni na miejscu zdarzenia policjanci drogówki kierowali ruchem, który odbywał się wahadłowo. Utrudnienia powstały na skutek zablokowania drogi przez samochód cięzarowy marki Iveco z naczepą. Kierowca Tira nie opanował pojazdu na śliskiej nawierzchni. Obecnie trasa jest już całkowicie przejezdna i odpowiednio przygotowana przez służby drogowe.

Czytaj dalej »

Osoby planujące zakup mieszkania coraz częściej szukają lokum w kamienicach. Kuszeni dobrą jakością wykonania, unikalnym klimatem, a także atrakcyjnymi cenami przechodzą z rynku pierwotnego na rynek wtórny. Trend ten chce wykorzystać spółka 2C Partners zajmująca się rewitalizacją starych kamienic, która w ciągu roku zwiększyła zysk netto o ponad tysiąc procent.

Czytaj dalej »

Co roku na festiwal przyjeżdża kilka tysięcy osób. Tym razem nie powinno być inaczej. Przed nami dwa dni gorących brzmień i doskonałej zabawy w rytmie reggae. IX edycja muzycznego święta odbędzie się 27 i 28 lipca. Miejsce od kilku lat niezmienne – bawić będziemy się w Parku Miejskim.

Tradycyjnie impreza podzielona jest na dwie części.

W piątek artyści wprowadzą publiczność w soundsystemowy klimat. Na scenie pojawią się Śliwek & DrLove, Tallib & Sztoss, Bob One & Bas Tajpan oraz East West Rockers i Dark Angel ft. Jahdas.

W sobotę z kolei usłyszymy Roots Soldiers, Te!Skapsie, Bongostan, Paraliz Band. Wieczorem zagrają Tabu, Jamal i Obidaya. Głównym sponsorem festiwalu jest LECH.

Organizatorami są: Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego, Tabu oraz Total Promotion.

Jak co roku na festiwalowiczów czekać będzie pole namiotowe.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie.

Wstęp wolny. 

Czytaj dalej »

W sobotę 08.grudnia  na terenie powiatu wodzisławskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzą akcję pod kryptonimem "Trzeźwość". Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

Działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg prowadzone będą w godzinach od 18.00 do 2.00. Policyjne patrole będą kontrolować stan trzeźwości, jednocześnie w kilku miejscach naszego powiatu. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Czytaj dalej »

Poprawa sytuacji w budownictwie przekłada się na wzrost produkcji w stolarce, zarówno drzwiowej, jak i okiennej. W ubiegłym roku ten pierwszy segment wzrósł o 8 proc., drugi o 10 proc. W tym roku oba segmenty mogą wzrosnąć o 8 proc. – wynika z analiz PMR. Firma Porta KMI Poland, polski producent drzwi, notuje zwiększone zamówienia w budownictwie instytucjonalnym i wielorodzinnym. 

Od 5 lat w Polsce bardzo mocno rozwija się rynek drzwi, jest coraz bardziej konkurencyjny, wchodzą na niego nowe podmioty. Polska stolarka jest bardzo innowacyjna – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Jacek Woźniak, szef sprzedaży w firmie Porta KMI Poland.

W 2013 roku wartość produkcji drzwi w Polsce wyniosła ponad 3,4 mld zł. Sprzedaż na rodzimym rynku warta była niemalże 2,3 mld zł, a eksport – 1,17 mld zł. Wartość importu drzwi do Polski wyniosła nieco ponad 127 mln zł. Jak wynika z raportu PMR, większość działających na tym rynku firm produkuje zarówno drzwi, jak i okna, ale liderami rynku są podmioty, które postawiły na specjalizację i skupiają się na jednym segmencie działalności.

Na tegoroczne ożywienie sprzedaży wpływają głównie poprawiająca się kondycja polskiej gospodarki i rosnąca dynamicznie liczba rozpoczynanych inwestycji mieszkaniowych. Dane GUS wskazują, że w ciągu ośmiu miesięcy roku rozpoczęto budowę 110 669 mieszkań, czyli o 11,3 proc. więcej niż rok wcześniej.

Mamy do czynienia z ożywieniem w sprzedaży stolarki, przede wszystkim dla budynków instytucjonalnych. Mówimy tutaj o hotelach i różnego rodzaju urzędach. My również robimy tego typu drzwi i one są w tym roku bardzo popularne – twierdzi Jacek Woźniak. – Widać też bardzo mocne ożywienie w budownictwie wielorodzinnym. Tam też sprzedajemy nasze produkty i one również wykazują się w tym roku bardzo dużą dynamiką sprzedaży.

Porta KMI Polska ma 20-30-proc. udział w rynku w Polsce. Jak podkreśla Woźniak, firma ma szeroką ofertę produktów, które są zróżnicowane nie tylko pod względem zastosowania, lecz także pod względem cenowym. Obserwacje producenta wskazują, że polski klient staj się coraz bardziej wymagający i oczekuje coraz wyższych parametrów użytkowych.

W segmencie drzwi wewnętrznych w klienci najczęściej decydują się na drzwi białe, drzwi jednokolorowe, w odcieniach szarości. Natomiast jeżeli mamy wziąć pod uwagę konstrukcję, to bardzo popularne stają się drzwi o konstrukcji ramowej – wyjaśnia Jacek Woźniak.

Co ciekawe, również rynek drzwi cechuje się w Polsce regionalizacją.  

Zarówno na wschodzie i zachodzie, jak i na południu Polski są różne tradycjonalizmy. Widać również duże różnice między tym, czego oczekuje klient w dużych miastach, a tym, czego oczekują klienci w mniejszych miejscowościach i na wsiach – twierdzi Jacek Woźniak. – W dużych ośrodkach miejskich popularne są drzwi nowoczesne, minimalistyczne, natomiast w regionach wiejskich są to drzwi w stylu retro, klasyczne – dodaje.

 

Czytaj dalej »

Koncert Guns N'Roses zgromadził na rybnickim stadionie ponad 18 tys. fanów. Sporo osób zebrało się też wokół stadionu. Nad bezpieczeństwem gości z kraju i z zagranicy oraz wszystkich mieszkańców czuwało kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji. W związku z koncertem nie odnotowano żadnych zdarzeń kryminalnych, ani też ekscesów chuligańskich.

 Policjanci drogówki już od 15.00 patrolowali drogi dojazdowe do centrum Rybnika i kierowali na wyznaczone parkingi. Miejsce na parkingu miał zapewniony każdy pojazd. Natężenie ruchu zwiększyło sie ok.19.00, ale nie spowodowało to utrudnień na drogach. Mieszkańcy naszego miasta bardzo poważnie potraktowali rady policji i na stadion przybywali głównie pieszo. Funkcjonariusze prewencji z Rybnika i Katowic patrolowali w tym czasie rejon całego miasta. W trakcie zabezpieczenia imprezy, tuż po zakończeniu nie odnotowalismy zdarzeń o charakterze kryminalnym. Wszystkie parkingi już godzine po koncercie zostały rozładowane, a ulicę Gliwicką równie szybko przywrócono do ruchu. Na każdym skrzyżowaniu ruchem kierowali policjanci.Słowem, to czego najbardziej się obawiano nie stworzyło większych problemów.

Czytaj dalej »

W mikołajki  policjanci z żorskiej drogówki przeprowadzą  nietypową akcję adresowaną do wszystkich zmotoryzowanych. Mundurowi przychylnym okiem spojrzą na sprawców drobnych wykroczeń drogowych, których zamiast mandatem obdarują specjalnie przygotowanymi na tę okazję upominkami z przesłaniem.

Mikołajkowa akcja drogówki rozpocznie się o godzinie 10.00. Tradycyjnie wezmą w niej udział uczniowie klas policyjnych. W tym szczególnym dniu kierowcy, którzy dopuszczą się drobnych wykroczeń drogowych będą mogli liczyć na taryfę ulgową, w zamian jednak będą czekały na nich nietypowe niespodzianki

Czytaj dalej »

Miejsce zamieszkania ma wpływ na zdrowie. Mieszkańcy dzielnic o wysokim poziomie hałasu i przestępczości szybciej się starzeją .

Przestrzeń życiowa może wpływać na komfort psychiczny człowieka. Miejsce zamieszkania powinno być dostosowane do wewnętrznego rytmu życiu właściciela, dzięki czemu będzie się on czuł bezpiecznie i swobodnie. Zbyt małe mieszkanie lub w złej lokalizacji może natomiast generować poczucie wyobcowania, niepewności i zmęczenia, a to z kolei może prowadzić do problemów ze zdrowiem.

Czytaj dalej »

Guns N'Roses a raczej ich koncert w Rybniku to bardzo wielka szansa dla nmaszego miasta oraz wielka promocja .Jak wynika z wyliczeń wartość promocji związanej z promocją trasy koncertowej to koszt ok 5 mln złotych .Promocja odbywa się poprzez artykuły , plakaty czy bilbordy nie tylko na terenie naszego miasta , ale i w całej Polsce czy zagranicą . Biletów sprzedanych jest około 15 tys . Kupujacy są z cełej Polski oraz i z zagranicy . Na tę chwilę sprzedane są wszystkie miejsca noclegowe w Rybniku , z czego większość została zarezerwowana z wielkim wyprzedzeniem .

 

Oby takich koncertów w naszym mieście było wiecej 

Czytaj dalej »

Czym grozi jazda bez ważnej polisy OC? Jeżdżę bez OC, bo mnie na nie nie stać. Nie kupiłem OC, bo nie używam swojego samochodu, jest zepsuty, stoi u mechanika, w garażu... - to częste argumenty kierowców jeżdżących bez ważnego ubezpieczenia .

Czytaj dalej »

Jeszcze w tym miesiącu zaczną obowiązywać zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych. Z państwowego dofinansowania będzie można skorzystać, kupując lokal na rynku wtórnym lub od spółdzielni. To dobra informacja dla mieszkańców mniejszych miast, gdzie deweloperzy budują niewiele, a obrót mieszkaniami odbywa się przede wszystkim na rynku wtórnym. Wciąż brakuje jednak instrumentów, które wspierałyby oszczędzanie.

Czytaj dalej »

4 lipca 2012r. Fitch Ratings podniósł krajowy rating długoterminowy Rybnika z „A(pol)” do "A+(pol)". Perspektywa ratingu jest stabilna. Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku miastu, dla ratingu na poziomie "A" zmieniono perspektywę ze stabilnej na pozytywną.

Jak podkreślają analitycy z Fitch Ratings, podniesienie ratingu odzwierciedla bardzo dobre wyniki budżetowe Miasta na poziomie operacyjnym, bardzo dobre zarządzanie strategiczne i finansowe, które wraz z wysokimi dochodami majątkowymi oraz znacznymi wolnymi środkami, zapewniają Rybnikowi wysoką zdolność do finansowania inwestycji.

Fitch wziął również pod uwagę malejące zadłużenie Miasta. Stabilna perspektywa ratingu odzwierciedla oczekiwania Fitch, że w średnim okresie wyniki operacyjne Rybnika pozostaną bardzo dobre, pomimo presji po stronie wydatków operacyjnych.

Rating Rybnika może zostać podniesiony, jeżeli w średnim okresie wyniki operacyjne Miasta pozostaną dobre, z nadwyżką operacyjną powyżej 14% dochodów operacyjnych, a zadłużenie bezpośrednie pozostanie pod kontrolą. Obniżenie ratingu może nastąpić w przypadku trwałego pogorszenia się marży operacyjnej znacznie poniżej oczekiwań Fitch i/lub wyniku silnego wzrostu zadłużenia, co spowodowałoby istotne osłabienie wskaźników obsługi długu. Wyniki operacyjne Rybnika od lat są bardzo dobre. W 2011r. nadwyżka operacyjna wyniosła 73 mln zł, tj. 13,7% dochodów operacyjnych, i prawie trzykrotnie przewyższała obsługę długu. Fitch oczekuje, że Miasto utrzyma dobre wyniki w latach 2012-2014 z nadwyżką operacyjną stanowiąca 13-14% dochodów operacyjnych, co zapewni bezpieczne wskaźniki obsługi długu. 

Ostrożna polityka finansowa Władz Miasta stanowi pozytywny czynnik ratingu. Władze Rybnika dążą do generowania wysokich nadwyżek operacyjnych, co w połączeniu z utrzymywaniem wysokich wolnych środków na rachunkach Miasta, umożliwi współfinansowanie kolejnych inwestycji realizowanych w ramach nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020. 

Fitch spodziewa się, że wydatki majątkowe Miasta w najbliższych trzech latach będą maleć, i w 2014r. spadną poniżej 100 mln zł, w związku z ukończeniem obecnie realizowanych inwestycji współfinansowanych ze środków unijnych w ramach perspektywy finansowej 2007- 2013. W rezultacie Fitch przewiduje, że zadłużenie bezpośrednie Rybnika będzie w dalszym ciągu maleć i w 2014r. będzie stanowić ok. 10% dochodów bieżących (21% na koniec 2011r.). 

Silną presję na wydatki operacyjne Rybnika wywołują przekazywane samorządom przez rząd nowe zadania, często bez odpowiednich środków finansowych, sztywna struktura wydatków, w szczególności w najbardziej kosztownych obszarach działalności Miasta, takich jak oświata i pomoc społeczna oraz konieczność utrzymywania nowo wybudowanej infrastruktury. Jednak, ostrożna polityka finansowa Władz Miasta, w połączeniu ze ścisłą kontrolą wydatków częściowo ogranicza tę presję na budżet Miasta. 
 Rybnik liczy około 140.000 mieszkańców. Pomimo, że rośnie rola administracyjno-usługowa Miasta przemysł w dalszym ciągu odgrywa istotną rolę w gospodarce lokalnej

Czytaj dalej »

Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali 30-letniego kierowcę vw golfa, który usiłował ich przekupić. Mężczyzna proponował stróżom prawa  5 tys. złotych, w zamian za odstąpienie od czynnosci służbowych. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia. 

Wczoraj ok.16.30 w Raszczycach na ul. Raciborskiej policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę vw golfa. Kiedy funkcjonariusze zorientowali się, że 30 latek jest pod wpływem alkoholu, usłyszeli propozycje łapówki. Kierowca  zaproponował pieniądze w zamian za "przymknięcie oka" na jego wyczyny. 

Czytaj dalej »

Lśniące okna to ozdoba mieszkania, niestety ich mycie jest jedną z najbardziej znienawidzonych czynności domowych. Wyjątkowo pracochłonne jest zwłaszcza polerowanie szyb, na których często zostają smugi. Istnieją jednak sposoby na ułatwienie sobie tego zadania. Skorzystaj z naszych porad, a mycie okien będzie szybsze i łatwiejsze.


Czytaj dalej »

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku, zaprasza na  „III Rybnicki Półmaraton Księżycowy”,

który odbędzie się w nocy z dnia 7 na 8 lipca br.

Dla podniesienia atrakcyjności zawodów bieg przeprowadzany jest w godzinach nocnych. Trasa Półmaratonu jest jednak atestowana i prowadzi oświetlonymi ulicami przez centrum Rybnika, dając możliwość uczestnikom zapoznania się z jego ciekawą architekturą w niecodziennej, nocnej scenerii.

 Ubiegłoroczna, druga edycja „Półmaratonu Księżycowego” zgromadziła na starcie zawodników niemalże z całej Polski (Rybnik, Chorzów, Pszczyna, Tychy, Wrocław, Kluczbork, Nowy Targ, Bielsko-Biała, Inowrocław, Kraków, Żywiec, Piotrków Trybunalski, Warszawa, Opole) jak również z Ukrainy, Czech, Kenii i Wenezueli. Bieg ukończyło 402 zawodników.

 

Ambicją organizatora jest, aby w najbliższym czasie ugruntować pozycję przedsięwzięcia jako czołowego półmaratonu na mapie „biegowej” Polski. 

Zgłoszenia do Półmaratonu przyjmowane będą drogą internetową za pomocą elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.mosir.rybnik.pl do dnia 3 lipca br. Regulamin biegu i więcej informacji znaleźć można również  na stronie MOSiR Rybnik.

 

Informujemy również, że w nocy z 7 na 8 lipca br. podczas trwania imprezy w godzinach od 21.30 do godz. 1.00 nastąpią utrudnienia w ruchu .


Czytaj dalej »

Obowiązkowa jazda na światłach przez cały rok:

 miała na celu zmniejszenia ilości wypadków.- lecz nie zmniejszyła się.

miała na celu również bezpieczeństwa osób pieszych i motocyklistów.- nie zwiększyła się.

Czytaj dalej »

Rachunki za energię elektryczną potrafią nieraz nas niemiło zaskoczyć. Istnieje jednak kilka sposobów, które pomogą nam obniżyć opłaty. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wystarczy jedynie zmiana niektórych nawyków i przyzwyczajeń, aby zaoszczędzić w dłuższej perspektywie nawet kilkaset złotych. Bardzo ważną rolę odgrywa także wybór sprzętu RTV i AGD. Decydując się na zakup odpowiednich urządzeń pomagamy również zadbać o środowisko naturalne.

Czytaj dalej »

W dniu 22-06-2012 w serwisie gieldarow.pl wprowadzono zmiany w regulaminie serwisu .

Zmiany dotyczą dodawania darmowych ogłoszeń nieruchomości przez firmy :

                     pkt. 7 dział  Zasady korzystania z serwisu .

Czytaj dalej »

W okresie od 30 października do 2 listopada,  w związku ze wzmożonym ruchem drogowym w okolicy cmentarzy na terenie Rybnika wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu.

Cmentarz Komunalny:

 • ulica Rudzka – zakaz zatrzymywania się po lewej stronie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kotucza do skrzyżowania z ulicą Janiego, po prawej stronie od skrzyżowania z ulicą Kotucza do wjazdu do domu pogrzebowego,
 • ulica Kotucza – zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi na odcinku od ronda Kotucza – Budowlanych – Dworek do ronda Gliwicka – Kotucza – Wyzwolenia,
 • ulica Gliwicka – zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi na odcinku od ronda Gliwicka – Wyzwolenia – Kotucza do ronda Europejskiego,
 • ulica Janiego –  zakaz postoju na całej długości,
 • ulica Jaskółcza oraz Szczygłów  - ruch jednokierunkowy od ulicy Janiego do ulicy Rudzkiej.

Parkingi przy głównym wejściu na cmentarz i przy domu pogrzebowym przeznaczone będą dla osób mających trudności w poruszaniu się (posiadaczy obowiązujących kart parkingowych), dla pozostałych uczestników ruchu pozostawiono do dyspozycji parkingi przy ulicach: Rudzkiej, Gliwickiej (przy kąpielisku Ruda), Brudnioka i Janiego.
Dla osób korzystających z parkingów przy ulicy Gliwickiej i Janiego wejście na cmentarz od ulicy Jaskółczej.

Czytaj dalej »

5 proc. substancji spalanych w polskich piecach jest zabronionych. Wymyślony w Polsce dron pomoże wykryć, kto zatruwa powietrze w miastach

Czytaj dalej »

Grupa Złe Psy , która wystąpi jako suport przed koncertem Guns N` Roses w swoim skladzie będzie miała Tomasz Karolaka znanego aktora . Z grupą wiażą go na co dzień bliskie relacje . Stąd też z nimi zaśpiewa 

Występ Tomasza Karolaka przed koncertem Guns N` Roses będzie niewątpliwie dużym wydarzeniem. To obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego kina. 
- Jakiś czas temu Tomasz napisał maila, że bardzo podoba mu się najnowsza płyta zespołu Złe Psy. Stwierdził, że słucha jej na okrągło, że jest rewelacyjna. W ten sposób rozpoczęła się korespondencja między nami. Później nawiązaliśmy bezpośredni kontakt – mówi Andrzej Nowak, lider zespołu Złe Psy.

Bez wątpienia obecność Tomasza Karolaka uatrakcyjni oczekiwanie na występ zespołu Guns N` Roses. Przypomnijmy, że oprócz aktora i grupy Złe Psy jako support wystąpią także zespoły Symetria, Chemia i Bloo – informuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Radiem Złote Przeboje oraz Urzędem Miasta Rybnika jest organizatorem koncertu Guns N` Roses na Stadionie Miejskim.

 

źródło rybnik.pl

Czytaj dalej »

W związku z montażem konstrukcji na wiadukcie kolejowym w ciągu ulicy Mikołowskiej (DW 925), w dniach 27-28 października, 3-4 listopada oraz 10-11 listopada planowane jest zamknięcie ulicy Mikołowskiej na odcinku od ronda Mikołowskiego do ul. Przemysłowej.

Czytaj dalej »

Mieszkania na wynajem to dobra inwestycja, zwłaszcza w Warszawie i Gdańsku.Oczekiwane średnie zyski to 4,3 proc.


Między 3,5 a 5 proc. – to średnie roczne zyski z wynajmu mieszkania na siedmiu największych rynkach w kraju, największe można osiągnąć w Gdańsku i Warszawie. Zainteresowanie takimi inwestycjami rośnie, również wśród mikroinwestorów. Eksperci przekonują, że potencjał polskiego rynku jest duży, bo zaledwie 4 proc. Polaków wynajmuje mieszkanie. W niektórych krajach zachodnich odsetek ten sięga 50 proc .

>

Czytaj dalej »

Dni Rybnika

2012-06-15

Jarmark Śląski, Konkurs „Rybnicko Sznita Chleba”, XXI Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych "Złota Lira" Piłkarski Turniej Dzielnic, Dziecięca Wioska Kibica, koncerty Avocado, Grubsona i Lady Pank - to tylko niektóre atrakcje rozpoczynających się Dni Rybnika.

Tegoroczne świętowania zaczynamy już w najbliższy piątek, 15 czerwca. Tego dnia na rybnickim rynku będzie pachnąco, smacznie – a to wszystko za sprawą organizowanego po raz pierwszyŚwięta Chleba. Będzie prezentacja wypieków regionalnych i konkurs na najsmaczniejszy chleb, czyli"Rybnicko Sznita Chleba". Zaplanowano również pokaz piekarski (wykonanie makiety Miasta Rybnika przez 3 mistrzów piekarniczych) oraz degustację lodów włoskich.
Po południu rynek opanują orkiestry dęte i mażoretki, które barwnym i głośnym pochodem zainaugurująMiędzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Złota Lira”.

Sobota, 16 czerwca, upłynie pod znakiem piłki nożnej. Przedstawiciele rybnickich dzielnic powalczą w turnieju piłkarskim, a na rynku będzie można popróbować swoich sił w Strefie Piłkarza,proponującej szereg sportowych konkurencji.
W tym samym czasie, na ul. Zamkowej działać będzie również Dziecięca Wiosna Kibica.  Po południu wystąpi na rynku zespół wokalny „Avocado”.

niedzielę, 17 czerwca w rybnickiej bazylice św. Antoniego trwać będą uroczystości odpustowe. Przypomnijmy, że św. Antoni od 2007 roku jest oficjalnym Patronem Miasta, i to właśnie na pamiątkę tego wydarzenia ustanowione zostało Święto Miasta.

Po uroczystościach odpustowych ulicami Rybnika przejedzie VII Rybnicki Rajd Rowerowy im. Jana Pawła II.  
Po południu zabawa przeniesie się na rybnicki stadion, na którym w trakcie tradycyjnej Nocy Świętojańskiej wystąpią Grubson i Lady Pank.


Czytaj dalej »


W związku z montażem konstrukcji na wiadukcie kolejowym w ciągu ulicy Mikołowskiej (DW 925), do 22 listopada, mogą występować okresowe utrudnienia w ruchu, polegające na wprowadzeniu sygnalizacji wahadłowej, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Przemysłową, a rondem Mikołowskim.


Ponadto  w dniach 20-21 października, 3-4 listopada oraz 10-11 listopada planowane jest zamknięcie ulicy Mikołowskiej na wskazanym odcinku.

 

Na czas zamknięcia ulicy Mikołowskiej wprowadzone będą następujące objazdy:

 

objazd 935 Pszczyna:
- ulicą Mikołowską (DW 925), ulicą Wielopolską przez rondo, łącznikiem przez rondo Europejskie, ulicą Obwiednia Północna, ulica Rudzką, (DW 920), ulicą Kotucza (DK 78), przez rondo Wileńskie, ulicą Kotucza, przez rondo Gliwickie, ulicą Wyzwolenia do ronda Mikołowskiego,

 

zalecany objazd 935 Pszczyna:
- ulicą Mikołowską (DW 925), ulicą Wielopolską przez rondo, łącznikiem przez rondo Europejskie, ulicą Obwiednia Północna, ulica Rudzką, (DW 920), ulicą Energetyków, ulica Żołędziową, przez rondo Mazamet, ulicą Budowlanych przez rondo Wileńskie, ulicą Kotucza, przez rondo Gliwickie, ulicą Wyzwolenia do ronda Mikołowskiego,

 

objazd 925 Bytom:
- ulicą Mikołowską (DW 925) przez Rondo Mikołowskie, ulicą Wyzwolenia
(DW 935) przez Rondo Gliwickie, ulicą Gliwicką (DK 78) przez rondo Europejskie, łącznikiem przez rondo na ul. Wielopolskiej, ulicą Wielopolską do ulicy Mikołowskiej (DW 925).

 

Za utrudnienia przepraszamy, a kierowców prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

 


Czytaj dalej »

Mieszkanie na wynajem to dobry sposób na prywatny fundusz emerytalny i atrakcyjna alternatywa dla coraz niżej oprocentowanych lokat bankowych. Dobrze wybrane lokale z samego czynszu mogą dawać nawet 5 proc. zwrotu rocznie. Najbardziej opłacają się inwestycje w małe kawalerki.

Narodowy Bank Polski szacuje, że w ostatnim kwartale 2014 roku znacząco wzrosła liczba mieszkań kupowanych przez Polaków za gotówkę. Pod koniec 2014 roku w siedmiu największych polskich miastach 63 proc. wartości sprzedanych mieszkań nie było finansowane kredytem. Kwartał wcześniej gotówką płacono za 55 proc. kupowanych mieszkań. To może oznaczać, że Polacy wycofują pieniądze z coraz niżej oprocentowanych lokat i inwestują je w mieszkania do wynajęcia.

– Średnio zwrot z najmu w Polsce wynosi około 4 proc. rocznie, czyli po zainwestowaniu 100 tys. zł można 4 tys. zł uzyskiwać w czynszu najmu co roku – mówi agencji informacyjnej Newseria Sławek Muturi, założyciel i współwłaściciel Mzuri oraz Mzuri Investments i Mzuri CFI. – To jest średnia. Zwrot jest wyższy dla mniejszych mieszkań, np. kawalerek, bo w przypadku domów czy dużych luksusowych apartamentów rzadko można osiągnąć 2-proc. zwrot. Dla nich to jest 2 proc., a dla kawalerek to ok. 5 proc.

Jak podkreśla, paradoksalnie lepiej nie inwestować tam, gdzie czynsze są najwyższe. W takich miastach jak Warszawa, Kraków czy Wrocław dochody z wynajmu są wprawdzie spore, ale i za mieszkanie zapłacić trzeba najwięcej. Lepiej wybrać Katowice, Łódź, Radom lub np. Częstochowę. Mieszkania są tam tańsze, a czynsze niewiele niższe. Warto też pamiętać o tym, że kawalerka kawalerce nierówna, bo tej o metrażu 35 mkw. nie wynajmie się dwa razy drożej niż 17-metrowej, a zapłacić trzeba za nią dwa razy tyle.

– Inwestorzy indywidualni to panowie Nowakowie i panie Kowalskie, którzy chcą zbudować sobie swój własny fundusz emerytalny lub kupić jedno, dwa, pięć lub więcej mieszkań i potem utrzymywać się z najmu. Chcą osiągnąć wolność finansową, przyspieszyć swoją emeryturę albo traktują to jako dodatek do emerytury – mówi Sławek Muturi, podkreślając, że dla tych inwestorów na razie nie ma w Polsce konkurencji ze strony inwestorów instytucjonalnych. – Nie mamy jeszcze dużych funduszy, najczęściej zagranicznych funduszy emerytalnych czy inwestycyjnych, które kupują po dziesiątki tysięcy czy nawet setki tysięcy mieszkań w Hiszpanii, Niemczech czy innych krajach. Pewnie kiedyś zainteresują się Polską. Mam nadzieję, że do tego czasu my, Polacy i Polki, zdążymy zbudować swoje własne, prywatne, małe fundusze emerytalne.

Wynajem mieszkań w Polsce w przeciwieństwie do innych europejskich krajów nie jest popularny. Współwłaściciel funduszy Mzuri specjalizujących się w inwestycjach w lokale do wynajęcia zwraca uwagę na to, że w Polsce kupienie własnego mieszkania jest traktowane jako synonim sukcesu, zaś na najem decydujemy się niejako z przymusu. Podejście Polaków do wynajmu zaczyna się jednak zmieniać. Szczególnie młodzi ludzie zaczynają dostrzegać, że własne mieszkania to też obciążenie.

Czytaj dalej »

Do 15 czerwca w galerii Focus Mall Rybnik będzie można oglądać wystawę prac fotograficznych zgłoszonych do III edycji organizowanego przez członków Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika konkursu fotograficznego „Ekologiczny Rybnik oczami młodych”. 

Autorami zdjęć są uczniowie i uczennice szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Rybniku. Fotografie były oceniane przez młodych radnych i przez eksperta w dziedzinie fotografii, wielokrotnego laureata konkursów fotograficznych – Jarosława Zadorę.

Oceniano zarówno pomysłowość jak i warsztat fotograficzny. Pierwsze miejsce zdobyła Wioleta Stowska z Zespołu Szkół Budowlanych w Rybniku – autorka serii zdjęć „Ekologiczny… powiew… romantyzmu…”. 

Wystawa zlokalizowana będzie na I piętrze galerii Focus Mall.

Czytaj dalej »

Od wtorku 16 października rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Raciborskiej, Bema, Czernickiej i Barcioka.

Od 18 października (czwartek) realizowane będą prace na części pasa jezdni ulicy Bema - prawoskręt do ulicy Raciborskiej. Pomimo zawężenia ruch w ulicy Bema będzie dwukierunkowy.

Dodatkowo uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna na wyjeździe z ulicy Bema i na ulicy Raciborskiej.

Jednocześnie do końca realizacji inwestycji zamknięty będzie wlot ulicy Barcioka w ulicę Raciborską. Na ulicę Barcioka wjechać będzie można z ulicy Czernickiej i z okolicy stacji benzynowej.

 Przepraszamy wszystkich za utrudnienia. 

Czytaj dalej »

Bałagan na klatce schodowej i nadmierny hałas – to najczęstsze uciążliwości remontu mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Mieszkańcy nie są jednak bezbronni. Gdy bezpośrednia rozmowa z właścicielem lokalu nie pomaga, mogą zwrócić się do administratora budynku. Jeśli uciążliwości będą się powtarzać, pomóc może interwencja straży miejskiej i policji, hałas może być bowiem naruszeniem prawa. 

Remonty w budynkach wielorodzinnych wspólnot mieszkaniowych czy spółdzielni mieszkaniowych wiążą się z wieloma komplikacjami dla sąsiadów remontowanego lokalu. Najczęstsze z nich to hałas, związany przede wszystkim z wyburzaniem ścian, kuciem lub wierceniem. Problemem mogą być także inne zachowania ekipy remontowej, np. przechodzenie przez tereny wspólne, pozostawianie śmieci lub materiałów budowlanych na klatce schodowej. Jeśli remont sąsiedniego lokalu jest wyjątkowo uciążliwy, należy zwrócić uwagę bezpośrednio ekipie remontowej.

Czytaj dalej »

W związku z ogromnym zainteresowaniem biletami na koncert Guns N` Roses w Rybniku, organizatorzy informują, że w najbliższą środę, 13 czerwca o godzinie 12.00 do sprzedaży trafi 300 dodatkowych wejściówek w cenie 99 złotych. Będę to już ostatnie bilety z najniższej kategorii cenowej. 

Najtańsza pula biletów na koncert Guns N` Roses rozeszła się w bardzo szybkim tempie. Zaledwie po kilku dniach od momentu ogłoszenia oficjalnej sprzedaży nie można było już nabyć żadnej wejściówki w cenie 99 złotych.

- Później pojawiało się wiele zapytań właśnie o dodatkowe bilety w tej cenie. Nie chcieliśmy przechodzić obojętnie wobec fanów legendarnej grupy – informuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Radiem Złote Przeboje oraz rybnickim Urzędem Miasta jest organizatorem koncertu Guns N` Roses. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 11 lipca na Stadionie Miejskim w Rybniku.

 

W rezultacie w najbliższą środę, a więc 13 czerwca, dokładnie o godzinie 12.00 do sprzedaży trafi 300 dodatkowych biletów w cenie 99 złotych. Organizatorzy przestrzegają, że nie należy zwlekać i warto pośpieszyć się z ich zakupem.

- Pierwsza pula najtańszych biletów rozeszła się w mgnieniu oka. Zgłaszało się do nas wtedy wiele osób, które mówiły, że nie spodziewały się tak szybkiej sprzedaży. Warto więc nie popełnić teraz tego samego błędu i zaopatrzyć się jak najszybciej w wejściówki na koncert – przekonuje Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM.

 

Koncert Guns N’ Roses cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Organizatorzy już na miesiąc przed występem legendarnej amerykańskiej formacji mogą pochwalić się blisko 14.000 sprzedanych wejściówek.

 

Bilety na rybnicki koncert można kupować poprzez strony www.imprezyprestige.com, www.ticketpro.pl oraz www.ticketportal.pl , a także w salonach Empik, sklepach Media Markt oraz Saturn na terenie całego kraju.

Czytaj dalej »
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.