Witamy w serwisie gieldarow.pl

Konto

Posiadanie konta umożliwi ci dodawanie darmowych ogłoszeń!

Rejestracja

Jeśli nie posiadasz konta, możesz się zarejestrować»

Logowanie
Przypomnij hasło!

Aktualności

Aktualności
Po podjęciu decyzji o budowie domu, poza znalezieniem odpowiedniej działki, trzeba wybrać projekt. 
Jak do tego podejść? Czy warto inwestować w projekt na indywidualne zamówienie, czy lepiej 
skorzystać z gotowego i szybciej zacząć budowę?
Czytaj dalej »

W związku z rozpoczynającą się przebudową ulic Małachowskiego i Jastrzębskiej, od czwartku, 7 listopada pojawią się pierwsze utrudnienia w ruchu w tym rejonie.

Prace drogowe zaplanowane zostały na ok. 9 miesięcy, a rozpoczynający się właśnie ich pierwszy etap związany jest z budową kanalizacji deszczowej, na odcinku od skrzyżowania ulic Małachowskiego-Błękitna do skrzyżowania ulic Jastrzębska-Patriotów oraz zatok autobusowych, w rejonie szkoły przy ulicy Małachowskiego. 

Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.

Czytaj dalej »

Rybnicka policja poszukuje sprawcy przestępstwa o charakterze seksualnym. Do zdarzenia doszło w dniu 5 lipca 2012 roku w Boguszowicach na ul.Kuboszka. Poszukiwany ma ok.35 lat, jest szczupły, ma ok.175 cm wzrostu. Mężczyzna ma ciemne krótkie włosy, zaczesane do góry, prosty i szeroki nos, niskie czoło, wąskie usta.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę na załączonym zdjęciu lub posiadają wiedzę na temat tej osoby proszone są o kontakt osobisty  lub telefoniczny z sierż.szt.Gracjanem Gutowskim z KP w Boguszowicach tel. 324395518 lub z dyżurnym KP w Boguszowicach pod nr tel. 324395510 lub z najbliższą jednostką policji pod nr tel. 997, 112

Czytaj dalej »

Zmniejsza zużycie energii o 40%! Przedłuża żywotność urządzeń elektrycznych 1,5 raza! Hit! – takie ogłoszenie niedawno wpadło mi w ręce, a jako że z natury jestem człowiekiem uczulonym na wszelkie „bajery” mające w magiczny sposób zapewnić mi dobrobyt, to zacząłem szukać i analizować. Efektem jest ten wpis, który dedykuję wszystkim zastanawiającym się, jak obniżyć zużycie prądu w swoim domu. Od razu zdradzę finał mojej analizy – żadne cudowne urządzenia tu nie pomogą. Zainteresowani jednak na pewno chętnie zapoznają się z zasadą działania tzw. kondensatora prądu. Zapraszam.

przeczytaj cały artykuł bo warto na : zaradnyfinansowo.pl

Czytaj dalej »

W okresie od 30 października do 3 listopada, w związku ze wzmożonym ruchem drogowym w okolicy cmentarzy na terenie Rybnika, wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu. 

Od 31 października do 4 listopada br. na skrzyżowaniu ulic Rudzka – Obwiednia Północna zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu:

na ulicy Rudzkiej możliwa będzie jazda na wprost przez skrzyżowanie w obu kierunkach z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej wahadłowej,

 • na dotychczasowym „bajpasie” ruch będzie odbywał się w jednym kierunku tj. od ulicy Obwiednia Północna do ulicy Rudzkiej, gdzie możliwy będzie wyjazd we wszystkich kierunkach (do Rud i do Centrum). 

Ponadto wprowadzone zostaną objazdy do autostrad:

 • A4 - Gliwice – ulicą Rudzką, ulica Podmiejską do ulicy Gliwickiej,
 • A1 – ulicą Rudzką, ulicą Podmiejską, ulicą Gliwicką, ulicą Wielopolską, do ulicy Mikołowskiej.  

Rejon Cmentarza Komunalnego:

 • ulica Rudzka – zakaz zatrzymywania się po lewej stronie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kotucza do skrzyżowania z ulicą Janiego, po prawej stronie od skrzyżowania z ulicą Kotucza do wjazdu do domu pogrzebowego,
 • ulica Kotucza – zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi na odcinku od ronda Kotucza – Budowlanych – Dworek do ronda Gliwicka – Kotucza – Wyzwolenia,
 • ulica Gliwicka – zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi na odcinku od ronda Gliwicka – Wyzwolenia – Kotucza do ronda Europejskiego,
 • ulica Janiego –  zakaz postoju na całej długości,
 • ulica Jaskółcza oraz Szczygłów  - ruch jednokierunkowy od ulicy Janiego do ulicy Rudzkiej.

Parkingi przy głównym wejściu na cmentarz i przy domu pogrzebowym przeznaczone będą dla osób mających trudności w poruszaniu się (posiadaczy obowiązujących kart parkingowych), dla pozostałych uczestników ruchu pozostawiono do dyspozycji parkingi przy ulicach: Rudzkiej, Gliwickiej (przy kąpielisku Ruda), Brudnioka i Janiego.

Dla osób korzystających z parkingów przy ulicy Gliwickiej i Janiego wejście na cmentarz od ulicy Jaskółczej.
 
 
Dzielnica Niedobczyce:

 • wprowadzenie ruchu jednokierunkowego i zakazu zatrzymywania się na całej długości ulicy Cienistej – wjazd na parkingi przy cmentarzu od ul. Wołodyjowskiego, a wyjazd na ulicę B. Krzywoustego,
 • ulica Wołodyjowskiego – zakaz zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ulicą Leszczyńskiego do ronda.

     

Tradycyjnie apelujemy do wszystkich posiadaczy pojazdów mieszkających w pobliżu cmentarzy lub mogących korzystać z komunikacji miejskiej, o niekorzystanie w tych dniach ze swoich pojazdów.

 

Czytaj dalej »

Wygraliśmy skwer

2012-08-21

W dniu wczorajszym zakończyło się głosowanie na ufundowanie skweru dla miasta przez firme Tauron .

Można było głosować na skwer w kilku mistach województwa śląskiego .Dzieki głosowaniu rybnickich interneutów nasze miasto  zdobyło  największą liczbę głosów i to wlaśnie my wygraliśmy zagospodarowanie skweru przy ulicy T Kościuszki i B Chrobrego 

Czytaj dalej »
Przy budowie domów koszty przestają mieć decydujące znaczenie. Liczą się terminowość, fachowy 
wykonawca i właściwy dobór materiałów, który gwarantuje trwałość inwestycji. Polacy mają też coraz 
większą wiedzę o materiałach budowlanych. Chętniej sięgają po ekologiczne rozwiązania i coraz więcej 
osób decyduje się na pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych. Polacy wiedzą, że w dłuższej 
perspektywie użycie ekologicznych materiałów daje oszczędności w eksploatacji domów – ocenia 
Bartosz Pilch z firmy SIG.

 

Czytaj dalej »

W dniach od 15 do 25 października br. (z wyjątkiem niedzieli) w godzinach 8:00 – 17:00 planuje się całkowite zamknięcie ul. Boguszowickiej.

Zamknięcie drogi związane jest z zaplanowanymi w tym terminie robotami, polegającymi na cięciach pielęgnacyjnych oraz technicznych koron drzew przydrożnych zlokalizowanych w pasie drogowym ulicy Boguszowickiej.  

Prowadzone będą następujące objazdy:

-Objazd Boguszowice:

 Rondo Boguszowickie, ulicą Żorską (DW 935), ulicą Gotartowicką do ulicy Małachowskiego,

-Objazd Centrum:

 Ulicą Małachowskiego, ulicą Gotartowicką, ulicą Żorską (DW 935) do Ronda Boguszowickiego.

 

Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.

Czytaj dalej »

Wczoraj policjanci z rybnickiej "drogówki" przeprowadzili działania ukierunkowane na zatrzymywanie nietrzeźwych użytkowników ruchu drogowego. W czasie działań " Alkohol i narkotyki " stróże prawa sprawdzili trzeźwość 684 kierujących. Ujawniono 6 nietrzeźwych kierowców.

6 nietrzeźwych kierujących(  z wynikami powyzej 0,5 prom.) zatrzymanych przez rybnickich policjantów  oraz 5 ( z wynikami od 0,2 do 0,5 prom) - to efekt działań ukierunkowanych na zatrzymywanie kierowców  " na podwójnym gazie ".  Dodatkowo policjanci ukarali mandatami karnymi 6 kierowców, którzy nie stosowali się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.
Jak wskazuje statystyka zatrzymanych w ubiegłym roku za jazdę w stanie nietrzeźwym funkcjonariusze  zatrzymali  765 nietrzeźwych kierujących.
Akcje policji ukierunkowane za przeciwdziałanie tego rodzaju przestępstwom będą nadal cyklicznie przeprowadzane.

Czytaj dalej »
Od kilku lat rynek pierwotny bije własne rekordy, zarówno jeżeli chodzi o liczbę ukończonych inwestycji, jak
 i pozwoleń na budowę kolejnych. Początek tego roku zaskoczył wszystkich. Wyniki są najlepsze w historii. 
Skąd taki rozwój? Czy przyszłe miesiące przyniosą równie dobre rezultaty?

Dane GUS pokazują, że w styczniu i lutym 2017 roku wydano łącznie 22 tys. pozwoleń na budowę. 
Sami deweloperzy uzyskali ich 21,3 tys., a to prawie o 62% więcej niż w analogicznym okresie sprzed roku.
 Budów rozpoczęto prawie 14 tys. (5 tys. więcej niż w styczniu i lutym 2016), natomiast do użytku
 oddano 12,3 tys., co jest jedynie 5-procentowym wzrostem.

- Statystyki potwierdzają dynamiczny rozwój rynku - komentuje Piotr Kijanka, dyrektor ds. Sprzedaży 
i Marketingu w Grupie Deweloperskiej Geo. - Zapotrzebowanie na nowe mieszkania w Polsce wciąż jest
 duże, zainteresowanych nie brakuje. Do podjęcia decyzji o zakupie zachęcają rekordowo niskie stopy
 procentowe, dlatego też duża grupa inwestorów, przeznacza lokale na wynajem. To dla nich zdecydowanie 
bardziej opłacalne rozwiązanie niż np. lokata w banku - dodaje.

Czytaj dalej »

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Gliwickiej. W wypadku zginął 26-letni mężczyzna.

Do wypadku doszło we wtorek  około godz. 14.30 w Rybniku na ulicy Gliwickiej. Jak wstępnie ustalili policjanci z rybnickiej drogówki kierujący samochodem osobowym marki Seat, jadąc w kierunku Gliwic, w trakcie manewru wyprzedzania kilku samochodów na odcinku drogi o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu. W wyniku tego manewru zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka samochodem osobowym marki BMW, którym kierowała 36-letnia kobieta. Kierowca Seata - zginął na miejscu, natomiast kierująca BMW, 36-lenia mieszkanka Knurowa oraz pasażerki pojazdu: 12-letnia i roczna dziewczynka z ogólnymi obrażeniami zostały przewiezione do szpitala w Rybniku. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W wyniku podjętych czynności, między innymi na podstawie zapisu monitoringu, policjanci ustalili, że w zdarzeniu brał również udział samochód osobowy marki Audi A6 jasnego koloru. Policjanci dokonali szczegółowych ustaleń, a następnie niezwłocznie udali się pod adres, gdzie mógł przebywać uczestnik tego tragicznego wypadku. Kiedy przybyli na miejsce stwierdzili, że w garażu jest zaparkowane Audi A6, które posiadało uszkodzony lewy bok na całej długości. Natomiast w tym samym czasie do KPP w Wodzisławiu Śląskim zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, ze uczestniczył w tym zdarzeniu. Ustalono, że kierujący samochodem Audi podczas zmiany pasa ruchu uderzył w prawy bok samochodu Seat, który w wyniku uderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem marki BMW. Mężczyzna został zatrzymany, okazał się nim 36-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego nie posiadający uprawnień do kierowania samochodem. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd. Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśnią śledczy z komendy.

Czytaj dalej »

Dom Kultury Chwałowice  

zaprasza na festyn pt. "Wesoło i solidarnie",

który odbędzie się w Parku Górnika (za Domem Kultury)

w dniu 18 sierpnia od godz. 15.00

 

W programie dużo atrakcji, m.in. program estradowy dla dzieci ”Tekla i Przyjaciele”, kabaret "Moherowe Berety", koncert Zepołu "2+1", dyskoteka z DJ Ghandi. Ponadto: akcja plastyczna „SARNA”, wesołe miasteczko, gry i zabawy dla dzieci, liczne stoiska handlowe i gastronomiczne oraz loterie, loterie, loterie fantowe!

 

Organizatorami Festynu są: NSZZ „Solidarność” przy KWK Chwałowice, Dom Kultury w Rybniku Chwałowicach, KWK Chwałowice i Rada Dzielnicy Chwałowice.

 

Zapraszamy solidarnie!

 

Kabaret „Moherowe Berety” - to formacja składająca się z czterech pań w średnim wieku. Mają na swoim koncie już wiele sukcesów. Na co dzień są aktorkami teatrów śląskich, po godzinach bawią i rozśmieszają do rozpuku swoim kabaretem pełnym piosenek, monologów oraz skeczy. Dobry tekst, mimika i gra aktorska sprawiają, że ponadgodzinne widowiska przykuwają uwagę widza. Świetna piosenka aktorska, uzupełniona dialogami i monologami oraz nietypowe stroje bawią widza w każdym wieku. To są Mohery z Podlasia czasami zakochane, zawsze wesołe - one nie politykują. Hodują kury nioski, krowy holenderki, indory i angory (na berety oczywiście). Obsada: Marta Tadla, Elżbieta Okupska, Małgorzata Gadecka i Beata Chren. www.kabaret-moheroweberety.pl

 

Zespół 2 plus 1 - polski zespół wykonujący muzykę pop i folk, a w późniejszym okresie swojej działalności także disco, rock i synth pop. Założony w 1971 roku w Warszawie. Grupa ma na swoim koncie dziesięć albumów studyjnych (w tym trzy złote płyty), prestiżowe nagrody oraz liczne koncerty, zarówno w kraju jak i za granicą. Czas największej popularności zespołu w Polsce przypada na lata 70. XX wieku, a na przełomie lat 70. i 80. grupa osiągnęła również znaczący sukces w Europie Zachodniej. Kres działalności zespołu przyniosła śmierć Janusza Kruka w 1992 roku, choć w latach 1998-1999 miała miejsce krótka reaktywacja grupy. 2 plus 1 pozostaje jedną z najpopularniejszych polskich grup muzycznych. Znajduje się wśród wykonawców, którzy wywarli największy wpływ na historię krajowej muzyki popularnej. Zespół wprowadził do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej pamiętane do dziś przeboje, takie jak "Chodź, pomaluj mój świat", "Hej, dogonię lato", "Wstawaj, szkoda dnia", "Windą do nieba" czy "Iść w stronę słońca". Do najbardziej znanych międzynarodowych utworów 2 plus 1 zalicza się "Easy Come, Easy Go" i "Singapore".

 

Czytaj dalej »

Polacy najczęściej decydują się na budowę domu, ponieważ marzyli o jego posiadaniu. W ubiegłym roku najwięcej takich inwestycji powstało w województwach mazowieckim i wielkopolskim, głównie na wsiach – wynika z raportu Oferteo.pl. Realizacja trwała przeciętnie 22 miesiące, a jej ostateczne koszty okazały się o jedną czwartą  (25 proc.) wyższe od planowanych. Coraz chętniej stawiane są mniejsze budynki na niewielkich działkach. Rośnie też popularność ogrzewania ze źródeł alternatywnych.

Czytaj dalej »

W niedzielę, 1 września już po raz szósty odbywać się będzie Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Tour de Rybnik 2013”, organizowany przez Fundację Elektrowni Rybnik . Tego dnia całkowicie lub częściowo wyłączone z ruchu zostaną ulice, którymi przebiega trasa wyścigu: ul. Rudzka, ul. Marii Skłodowskiej – Curie, ul. Raciborska, ul. Zebrzydowicka, ul. Krzywa, ul. Łączna, ul. Borki, ul. Storczyków, ul. Energetyków, ul. Rudzka. 

Wprowadzone zostaną objazdy:

  1. objazd  do Rud :
  - ulicą Gliwicką (DK 78), ulicą Podmiejską do ulicy Rudzkiej (DW 920),
  lub:
  - ulicą Gliwicką przez rondo Gliwickie, ulicą Kotucza przez rondo Wileńskie, ulicą Budowlanych przez rondo Mazamet i rondo Solidarności, ulicą Góreckiego przez rondo Orzepowickie do ulicy Rudzkiej (DW 920),

  2.objazd do  Gliwic :
  - ulicą Rudzką (DW 920), ulicą Podmiejską do ulicy Gliwickiej (DK 78), 
  lub:
  - ulicą Rudzką (DW 920), ulicą Góreckiego przez rondo Orzepowickie i rondo Solidarności, ulicą Budowlanych przez rondo Mazamet i rondo Wileńskie, ulicą Kotucza (DK 78),   przez rondo Gliwickie, do ulicy Gliwickiej (DK 78),

  3. objazd do Jejkowic :
  - ulicą Raciborską (DW 935), ulicą Kwiotka, ulicą Świerkową, ulicą Niedobczycką (Jejkowice), do ulicy Głównej (Jejkowice), 
  lub:
  - ulicą Raciborską (DW 935), ulicą Graniczną, do ulicy Zebrzydowickiej,

  4. objazd do Rybnika:
  - ulicą Główną (Jejkowice), ulicą Niedobczycką (Jejkowice), ulicą Świerkową, ulicą Kwiotka, do ulicy Raciborskiej (DW 935),
  lub:
  - ulicą Zebrzydowicką, ulicą Graniczną, do ulicy Raciborskiej (DW 935).

Dodatkowo, na niektórych drogach dochodzących do trasy wyścigu, możliwy będzie okresowy ruch poprzeczny kierowany przez służby miejskie.

 


Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.

Czytaj dalej »

W środę, 15 sierpnia, w naszym mieście odbędą się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego.

Obchody o godz. 10.30 rozpocznie uroczysta msza święta w intencji ojczyzny oraz żołnierzy i kombatantów Wojska Polskiego w Bazylice pw. św. Antoniego Padewskiego. Po ceremonii o godz. 12.00 na Rynku odbędzie się  uroczysty apel wojskowy, w ramach którego zaplanowano między innymi okolicznościowe przemówienia, odczytanie rozkazów  o medalach, mianowaniu, odznaczeniach, oraz złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową.

 

Czytaj dalej »

Zainteresowanie budową domu jednorodzinnego rośnie. Coraz bardziej popularne są domy z gotowych elementów

Niski koszt pieniądza w połączeniu ze stabilną ofertą gruntów budowlanych sprawiają, że obecnie jest dobry moment na budowę domu jednorodzinnego – przekonuje Jarosław Jurak, prezes firmy Danwood. Zdaniem ekspertów na polskim rynku zdecydowana większość domów wznoszona jest w tradycyjny sposób. Te budowane z gotowych elementów odpowiadają za zaledwie 3–4 proc. całości.

Czytaj dalej »

W dniu dzisiejszym tj 22.sierpnia rozpoczęły się prace przy nawierzchni drogi w okolicach ronda Kamyczek oraz pod wiaduktem przy ulicy Chwałowickiej . W związku z tym kierowców czekają spore utrudnienia w ruchu .

Zostały wprowadzone objazdy

 

Czytaj dalej »

W poniedziałek ok.3.00 w nocy pielęgniarka  jednego z oddziałów Szpiatala Wojewódzkiego nr 3 w Rybniku odebrała dziwny telefon. Rozmówca przedstawił się jako terrorysta i powiadomił, że za 10 min. wysadzi jeden z budynków szpitala. Dyrekcja szpitala podjęła decyzję o sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń. Jak się okazało, w żadnym z budynków nie ujawniono ładunków wybuchowych, a zgłoszenie było prawdopodobnie głupim wybrykiem. Wtedy do działania przystąpili kryminalni z komendy miejskiej w Rybniku. Podjęte przez nich działania doprowadziły do jednego z mieszkańców województwa śląskiego. Na podstawie tych ustaleń następnego dnia policjanci  zatrzymali  18-latka z Tychów,  a w ciągu kolejnych dni doszło do zatrzymania jego dwóch kolegów. Jak ustalili śledczy podejrzani urządzili sobie imprezę , w mieszkaniu najmłodszego z nich i postanowili dla żartu zadzwonić do szpitala w Rybniku. Funkcjonariusze obecnie sprawdzają czy mężczyźni nie dzwonili jeszcze do innych instytucji lub osób prywatnych z podobną wiadomością. Mężczyźni mają 23, 18 i 17 lat-  wszyscy przyznali się do zarzutów, jak zgodnie twierdzą nie zdawali sobie sprawy z konsekwencji. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec całej " bombowej" trójki dozoru policyjnego. Za tego rodzaju przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolnosci nawet do 8 lat.

Czytaj dalej »
Zakup wymarzonego M to nie lada wyzwanie. Jedna z najważniejszych
 decyzji podejmowanych w życiu 
powinna być przemyślana, aby uniknąć problemów w przyszłości. 
Gdy już wiemy, czego oczekujemy, 
mamy jasno sprecyzowane wymagania, pozostaje wybór dewelopera. 
W artykule podpowiadamy, na
 co zwrócić szczególną uwagę przy sprawdzaniu informacji na jego temat.

Warto zacząć od strony prawnej. Czy posiada wszelkie zezwolenia? 
Czy gwarantuje odpowiednią jakość 
wykonania oraz bezpieczeństwo transakcji? W końcu zakup mieszkania
 to spory wydatek, więc należy 
być pewnym, że pieniądze trafiają do właściwych osób. Jeżeli nie zdecydujemy się na współpracę
 z pośrednikiem nieruchomości, sami musimy pamiętać o potwierdzeniu podstawowych faktów. 
Gdzie znaleźć takie informacje?

Status finansowy i prawny
Czytaj dalej »

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę , o godzinie 18.30 w Rybniku na ulicy Raciborskiej. W wyniku tego wypadku 5 osób trafiło do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym Mitsubishi Carisma, 36-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Rybnika podczas manewru wyprzedzania w miejscu niedozwolonym, utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na prawą stronę jezdni, gdzie następnie uderzył w znak drogowy. Jadąca z przeciwnego kierunku, samochodem osobowy Audi A3, 26-letnia kobieta, chcąc uniknąć zderzenia z tym pojazdem gwałtownie zahamowała. W wyniku czego w tył samochodu Audi A3 uderzyła kierująca Mazdą 3, 28-letnia mieszkanka Żor. W wyniku tego zdarzenia 36-letni kierowca Mitsubishi doznał ogólnych obrażeń ciała. Do szpitala przewieziono również 3 pasażerów pojazdu Mazda oraz pasażerkę Audi. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Czytaj dalej »

Wszystkie osoby, które regularnie korzystają z komunikacji miejskiej i dokonują zakupu biletów lub punktów w tych miejscach nie powinny mieć problemów.

Już od ponad 5 lat bezstykowa karta elektroniczna jest używana jako środek do dokonywania zapłaty za przejazdy w komunikacji miejskiej. Od kilku miesięcy Miejskie Punkty Sprzedaży (MPS) przeprowadzają operacje sprawdzenia działania w tym przedłużenia ważności używania e-kart.

Wszystkie karty bez przedłużonego terminu ważności zostaną automatycznie zablokowane co w przypadku kart imiennych będzie się wiązało z koniecznością wyrobienia duplikatu.

 

Operacja sprawdzenia działania e-karty trwa kilka sekund a może zapobiec ewentualnym problemom związanym z próbą posłużenia się e-kartą w autobusie. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim znajomym korzystającym z komunikacji miejskiej.

 

źródło rybnik.eu

Czytaj dalej »

Decydując się na własne M, warto dobrze przygotować się do tego zadania, ponieważ to jedna z najważniejszych decyzji, jakie przyjdzie nam podjąć w życiu. Niech ten wybór będzie przemyślany pod wieloma kątami, unikniemy wówczas niepotrzebnych stresów. W artykule przeczytacie o pięciu najczęstszych błędach, jakie popełniamy, kupując lokal na własność.

Czytaj dalej »

Opony ząbkowanie
Objawami ząbkowania opon jest wzmożony hałas w naszym samochodzie przypominając zużyte łożysko w kole .musimy podjechać
Możemy wtedy podjechać na stację kontroli pojazdów aby skontrolować zawieszenie koszt jest nie wielki bo często
20-30 zł a wyeliminujemy problem uszkodzonego zawieszenia a sprawdzimy dodatkowo hamulce .
kolejnym krokiem  musimy się udać do naszego wulkanizatora aby skontrolował ogumienie . Doświadczony
serwisant przejeżdżając dłonią po oponie jest w stanie stwierdzić wy-ząbkowanie opony .

Problemy z ząbkowaniem opon często pojawiają się w autach firmowych użytkowanych przez przedstawicieli handlowych. Jest kilka powodów . Auta firmowe to pojazdy średniej klasy z nadwoziami kombi. Zawieszenie kombi pojazdów jest zwykle fabrycznie przystosowane do większych obciążeń niż w przypadku wersji sedan czy hatchback .
Samochodem kombi żadko wozimy jednak bagaże a  zwykle podróżujemy samotnie . Twardsze resorowanie tylnej, mało obciążonej osi oraz stosowane wielo-wachaczowe zawieszenie w wielu modelach samochodów wyraźnie przyczynia się do ząbkowania opon. Eksperci z firm oponiarskich zalecają w takich przypadkach :
-dostosowanie ciśnienia powietrza w kołach do obciążenia, nie powinniśmy jeździć z ciśnieniem max  w oponach z pustym bagażnikiem , czyli wybieramy ciśnienie średnie a dopompowujemy w wypadku przewożenia większego towaru .  
-spokojniejsza jazda modelami kombi , ponieważ agresywna jazda– czyli gwałtowne przyspieszenie i hamowanie sprzyja procesowi zużywania się opon.
-zamiana opon względem na osiach zgodnie z zaleceniami producenta .
-stosowanie opon asymetrycznych a nie kierunkowych , zmniejsza ryzyko ząbkowania opon , choć producenci cały czas wprowadzają ulepszenia i nowości aby zminimalizować problem schodkowania opon także w oponach kierunkowych .

Stosowanie powyższych zasad nie zlikwiduje zupełnie problemu schodkowania opon ale powinno spowolnić ten proces . 

Czytaj dalej »

Miniona noc nie była spokojna dla nikogo . Nawałnice, które przeszły nad naszym rejonem wyrządziły sporo szkód.

Pozrywane dachy , uszkodzone altanki . polamane drzewa to obraz jaki wyłonił się dzisiejszego ranka .Strazacy mieli mnóstwo pracy , wielokrotnie zostali wzywania do szkód . Największe zniszczenia występują w okolicach ulicy Barwnej w Rydułtowach , mieszkancy ulic przyległych rownież skarża na szkody .

Miejmy nadzieję , że pogoda się uspokoi , i poszkodowani bedą mogli naprawić uszkodzenia w aurze sprzyjajacej ku temu .

 

Czytaj dalej »

Wystój łazienki często rozpatrywany jest tylko i wyłącznie w kategoriach praktycznych. Tymczasem wnętrze to może stać się bardziej urokliwe, jeśli wybierane tekstylia i elementy dekoracyjne będą zarówno funkcjonalne, komfortowe, jak i stylowe. Radzimy, jak zaczarować domową łazienkę i odmienić jej oblicze za pomocą jedynie kilku sprawdzonych trików.

Czytaj dalej »

Patrole ruchu drogowego z Rybnika nadzorowały przejazd uczestników rajdu Gumball 3000. Najdroższe samochy świata musiały zjechać z autostrady A1 w Świerklanach, gdzie czekły na nich tłumy fanów motoryzacji.

Czytaj dalej »

Każdy z nas chciałby by w Rybniku było dużo zieleni oraz skwerów do odpoczynku .Właśnie teraz nadarzyła się atrakcyjna oferta skierowana do mieszkancow naszego miasta.Wystarczy tylko oddać swój głos na stronie 

http://tauronzieleni.pl/glosuj.html

Tam sa wymienione miasta , ktore biora udział w głosowaniu Nasz Rybnik jest pod numerem 8 

Między 30 lipca a 17 sierpnia wystarczy kliknąć w przycisk "GŁOSUJ" i wybrać zwycięzcę.
Bytom, Gliwice, Kalety, Katowice, Knurów, Piekary Śląskie, Rybnik, Ruda Śląska, Tarnowskie Góry czy Zabrze?

Zwycięzca zostanie ogłoszony już 20 sierpnia .

Głosuj i TY

 

 

Czytaj dalej »

Sytuacja na rynku deweloperskim od kilku lat jest stabilna, co więcej, liczba ukończonych inwestycji i pozwoleń na nowe budowy wciąż rośnie. Zapotrzebowanie na lokale wciąż jest duże, dlatego zainteresowanie zakupem nie spada. Deweloperzy nie muszą specjalnie walczyć o klientów, nie oznacza to jednak, że rezygnują ze specjalnych upustów. Te wciąż przykuwają uwagę i skłaniają do zawarcia umowy. Przedstawiamy, z jakich rodzajów promocji możemy skorzystać, kupując nowe mieszkanie.

Czytaj dalej »

Oznakowanie rowera jest  z pewnością jedną z form zabezpieczenia przed kradzieżą jednośladów. Rowery poruszające się po naszych drogach są coraz droższe, a i właściciele mogą czuć się bezradni wobec złodziei.

Od najbliższego czwartku w godz. od 11:00 do 15:00, rozpoczynamy akcję znakowania rowerów. Każdy, kto zgłosi się w wyznaczonych dniach i godzinach do siedziby Straży Miejskiej w Rybniku na ul. Władysława Stanisława Reymonta 54, będzie mógł bezpłatnie oznakować swój rower.

Czytaj dalej »

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju prowadzi poszukiwania za zaginioną:

KLAUDIĄ POLNIK- lat 14.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionej, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju, pod nr tel. (32) 47-87-200 bądź z najbliższą jednostką Policji, pod nr tel. 997 lub 112.

Młoda jastrzębianka po raz kolejny wyszła z domu 29 lipca 2012 roku i do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Czytaj dalej »

Minął termin konsultacji projektu ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym i przekazywaniu nieruchomości Skarbu Państwa na cele mieszkaniowe. Ustala on zasady kwalifikowania i przekazywania nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa na cele wspierania budownictwa mieszkaniowego. Powołuje również do życia nową państwową osobę prawną – Narodowy Fundusz Mieszkaniowy.

Czytaj dalej »

Informacje z rynku motoryzacyjnego są dość niebezpieczne ,dotyczą spadku sprzedaży nowych opon letnich .
Czy naprawdę mamy zamiar przejeździć te lato na oponach zimowych bez wymiany na letnie ograniczając
koszty .

To zdecydowanie nie najlepszy oraz nie najtańszy sposób by zaoszczędzić na kosztach utrzymania samochodu .
Opony zimowe wykonane są z innej mieszanki niż opony letnie co znacznie zwiększa ich ścieralność w 
letnich miesiącach  . Już jazda przez jeden sezon letni czyli jakieś 15 - 20 000 tyś km pozbawia opony zimowe
warstwy lamelowej odpowiedzialnej za przyczepność czy wbijanie się w śnieg czy lód .

Opony zimowe po użytkowaniu w lecie wyglądają ,że mają jeszcze dość dużą wysokość bieżnika  na kolejna zimę ,
ale to złudna  informacja ,która wychodzi już przy pierwszych opadach śniegu . Droga hamowania znacznie się wydłuża , a wyjazd pod większe wzniesienie sprawia nam niezłą trudność .

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch kompletów kół czyli felgi z zamontowanymi oponami
zimowymi na felgach stalowych oraz letnie na felgach aluminiowych .
Takie koła możemy wymienić pod garażem we własnym zakresie ,ale musimy pamiętać ,że koła powinny jednak być wyważone przed ponownym założeniem . Zdarza się, że podczas jazdy ciężarek odpadnie i powoduje niedowagę koła.
Brak ciężarka wyważającego koło to jakieś 20 - 30 gram zauważalne często dopiero przy prędkości  90 - 100 km/h .
Długotrwała jazda z tak niedoważonym kołem wpływa negatywnie na zawieszenie naszego samochodu ,a w szczególności na łożyska ,gdzie koszt wymiany jest zdecydowanie większy niż kilkukrotne wyważenie kół  .

Pamiętajmy stare przysłowie :

Jestem jeszcze za biedny by tak oszczędzać , że muszę płacić dwa razy .

Czytaj dalej »

Muzyczne lato

2012-08-02

Tak jak w lipcu również i w każdą sierpniową niedzielę na scenie na rybnickim rynku lub na estradzie Kampusa organizowane będą popołudnia z muzyką .Koncertowe lato trwa nadal 

 • 5 sierpnia:  Koncert zespołu Dash Channel
 • 12 sierpnia:  Koncert muzyki trotuarowej oraz Dechovki Śląskiej „Rybniczanka” 
 • 19 sierpnia: Koncert zespołów wokalnych działających w Zespole „Przygoda” (Zespołu Wokalnego „Bez Nazwy”, Zespołu Wokalno-Instrumentalnego „Remedium”, Grupy Działalności Artystycznej wraz z solistami).
 • 25-26 sierpnia:  Festiwal Jazzu Tradycyjnego.

Większość imprez odbywać się będzie na scenie na rybnickim rynku. Na kampusowej estradzie odbędą się 2 imprezy: Popołudnie z folklorem i Festiwal Jazzu Tradycyjnego.

 

Melomanów  serdecznie zapraszamy 

źródło www.rybnik.pl

Czytaj dalej »

Kolejna pula dopłat z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych zostanie odmrożona na początku przyszłego roku, ale eksperci są zgodni, że pieniądze skończą się błyskawicznie. W 2017 roku wejdzie również w życie kolejny stopień Rekomendacji S, ale część banków już zapowiedziała, że ułatwi klientom uzyskanie 20-proc. wkładu własnego na zakup mieszkania.

Czytaj dalej »

W związku z kontynuacją przebudowy ulicy Wodzisławskiej (DK 78) od dnia 20 kwietnia br. planuje się wprowadzenie ruchu jednokierunkowego (w kierunku do Chałupek) na odcinkach od ulicy Ujejskiego do ulicy Hetmańskiej oraz od ulicy Staffa do ulicy Puszkina.

W związku z powyższym wprowadzone zostaną następujące objazdy:


objazd DK 78 Gliwice (powyżej 3,5t):
- ulicą Wodzisławską (DK 78), ulicą Śląską, ulicą 1–go Maja (DW 929), ulicą Chwałowicką (DW 929) przez rondo Kamyk, ulicą Świerklańską (DW 929), ulicą Prostą (DW 929) przez rondo Makro, przez rondo Żorskie, ulicą Żorską (DW 935)  przez rondo Powstańców Śl., ulicą Sybiraków (DW 935) przez rondo Mikołowskie, ulicą Wyzwolenia (DW 935) przez rondo Gliwickie do ulicy Gliwickiej (DK 78). 

 

objazd DK 78 Gliwice, Centrum (do 3,5t):
- ulicą Wodzisławską (DK 78), ulicą Hetmańską, ulicą Górnośląską, ulicą Wołodyjowskiego, ulicą Krzywoustego, ulicą Raciborską (DW 935), ulicą Obwiednia Południowa do ulicy Wodzisławskiej (DK 78). 


objazd DK 78 Gliwice:
- ulicą Rybnicką (DK 78), ulicą Niepodległości, ulicą Nową (Jankowice), ulicą Rybnicką (Jankowice – DW 929), ulicą 1-go Maja (Rybnik – DW 929), ulicą Chwałowicką (DW 929) przez rondo Kamyk, ulicą Świerklańską (DW 929), ulicą Prostą (DW 929) przez rondo Makro, przez rondo Żorskie, ulicą Żorską (DW 935)  przez rondo Powstańców Śl., ulicą Sybiraków (DW 935) przez rondo Mikołowskie, ulicą Wyzwolenia (DW 935) przez rondo Gliwickie do ulicy Gliwickiej (DK 78). 

 

Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.

Czytaj dalej »

W 68 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego IPN wystosował apel o odpowiednią oprawę obchodów 

Pragniemy, aby w rocznicę godziny „W” na minutę zamarł w naszych miastach i wioskach ruch uliczny, abyśmy mogli w chwili zadumy pochylić się nad wszystkimi, którym jesteśmy to winni! Towarzyszyć temu powinno włączenie syren i klaksonów samochodowych 1 sierpnia o gdzie 17.00. Dla podkreślenia rangi wydarzenia, jakim był wybuch Powstania Warszawskiego, zwracamy się też z propozycją wywieszenia flag narodowych.

Na terenie naszego miasta około godz 17 zostaną włączone syreny alarmowe , aby uczcić pamięc tego wydarzenie 

Syreny zostaną uruchomione około godziny 17.00. Emitowany w tym czasie dźwięk ciągły trwający 3 minuty oznacza „Odwołanie alarmu”. Będzie to jednocześnie okazja do przetestowania sprawności syren wykorzystywanych w systemie ostrzegania ludności. W przypadku wystąpienia realnego zagrożenia, test nie odbędzie się.

 

 

Czytaj dalej »

Dość często widzimy na parkingu samochody na łysych oponach lub na minimalnym bieżniku

dopuszczalnym przepisami tzn. w oponach zimowych 4,0 mm natomiast w letnich 1,6 mm .

Czy to wystarczająca ilość . 

Czytaj dalej »

Czy w 2016 roku padnie rekord na rynku mieszkaniowym?

2016 będzie prawdopodobnie rekordowy dla rynku deweloperskiego -

uważa Piotr Kijanka, Dyrektor ds. Sprzedaży i Nieruchomości w Grupie

Deweloperskiej Geo. Z czego wynikało tak duże zainteresowanie mieszkaniami

w mijającym roku? Czy hossa utrzyma się również w 2017?


Czytaj dalej »

Jutro tj 01.sierpnia z rybnickiej Bazyliki wyrusza piesz pielgrzymka na Jasną Gorę . W związku z tym od godz 9:30 do 12:00 mogą wystąpić liczne utrudnienia w ruchu .Policjanci proszą o ostrożność i rozwagę w jeździe w tym dniu .

Nad bezpieczeństwem pielgrzymów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego czuwać będą policjanci. Pielgrzymi wyruszą ok.godziny 9.30 z Bazyliki św. Antoniego, grupy pielgrzymów bedą przemieszczać się w kolumnach ulicami naszego miasta. W tym czasie na skrzyżowaniach w rejonie centrum miasta ruchem kierować będą funkcjonariusze policji przy wsparciu strażników miejskich. Zwracamy się do Państwa z apelem, aby bezwzględnie stosować się do poleceń służb mundurowych. W miarę możliwości zalecamy, aby w godzinach 9.30-12.00 omijać centrum Rybnika.

Czytaj dalej »

Dzisiaj na terenie naszego województwa prowadzone są działania pod nazwą „PASY”. W ramach akcji przeprowadzona zostanie maksymalna liczba kontroli drogowych, podczas których policjanci zwracać będą uwagę na obowiązek używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz stosowania bezpiecznego przewożenia dzieci.

Podczas akcji „PASY” wykorzystywany zostanie cały specjalistyczny sprzęt, jakim dysponują policjanci w poszczególnych jednostkach, w tym nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Działania policyjne „PASY” mają na celu nie tylko dyscyplinowanie kierowców za łamanie przepisów prawa, lecz przede wszystkim zwrócenie uwagi użytkownikom dróg na konsekwencje, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów.

Czytaj dalej »
Części wspólne nieruchomości, czyli czyje? 

Kupując mieszkanie, stajemy się również właścicielami części 
wspólnych nieruchomości, zazwyczaj proporcjonalnie do posiadanego 
udziału w metrażu całości inwestycji. Automatycznie nabywamy 
również prawa oraz obowiązki z nimi związane. Co należy zatem 
do części wspólnych i jakie wiążą się z nimi trudności?
Czym są części wspólne i kto nimi dysponuje?
Czytaj dalej »

15 gram marihuany oraz 10 osob zatrzymanych to efekt działań wodzisławski policjantów oraz Słuzby Celnej wraz ze specjalnie wyszkolonym psem do tego typu celów .

Mundurowi oprócz zapewnienia bezpieczeństwa podczas festiwalu sprawdzali czy nie dochodzi do łamania prawa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Podczas dwudniowej imprezy stróże prawa ujawnili w sumie ponad 15 gram marihuany, które posiadało 10 uczestników festiwalu. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 19-24 lat, mieszkańcy Wodzisławia, Jastrzębia, Żor i Rybnika. Najwięcej bo ponad 3 gramy suszu roślinnego posiadał 21-latek z Rybnika. Funckcjonariusze sprawdzali także stan trzeźwości uczestniczących w imprezie nieletnich. Ujawnionych małoletnich pod wpływem alkoholu mundurowi przekazywali w ręce rodziców bądź opiekunów.

Czytaj dalej »

Obrót ziemią zamarł, a ceny spadły. Przepisy o sprzedaży gruntów rolnych czekają na wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Czytaj dalej »

Nadeszły takie czasy, że trzeba pilnować wydatków. Niektórzy w czasie kryzysu w ogóle

rezygnują z samochodu. Nie każdy jednak jest w stanie radzić sobie bez auta. 

Czytaj dalej »

Piękna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad woda . Ale nie każdy umie zachować powściągliwosć i umiar w spożywaniu alkoholu .

Wodzisławsc policjanci zatrzymali 56 letnią kobiete , która z wypoczynku w ośrodku Olza wyjezdzążdzając uszkodziła trzy samochody . Po wykonaniu czynności policyjnych okazało sie ,że kierujaca skodą ma w organiźmie ponad 1,5 promila alkoholu .

56-latka odpowie teraz za spowodowanie kolizji i jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej »

Gdy pożegnamy już zimę na dobre, nadszedł czas gdy musimy przygotować nasz samochód do powitania

nowej pory roku jaką jest wiosna. Możemy zapomnieć o uciążliwych chwilach zimy, które spędzaliśmy

na odkopywaniu naszego samochodu z góry śniegu i zeskrobywaniu z szyb kawałków lodu.

 

Czytaj dalej »

Okna coraz ważniejszym elementem wystroju wnętrz. Za dobrą jakość klienci są w stanie zapłacić coraz więcej.

Coraz lepsza sytuacja w budownictwie sprzyja producentom okien. Choć są one wciąż traktowane głównie jako materiał budowlany, to coraz więcej osób zwraca na uwagę na ich design i dopasowuje je do aranżacji domu. Dlatego producenci podążają za najnowszymi trendami w architekturze. Okna przepuszczają więcej światła, a jako element inteligentnego domu są również zdalnie sterowane za pomocą urządzeń mobilnych.

Czytaj dalej »

Kolejny odcinek ruchliwej Wodzisławskiej w Rybniku zostaje zamkniety już 30 lipca w poniedzialek .Z Rybnika w kierunku Wodzisławia wyjazd będzie mozliwy,  jednak do centrum bedzie mozna się dostać objazdami 

 • objazd 78 Gliwice, Centrum (do 3,5t):
  ulicą Wodzisławską (DK 78), ulicą Hetmańską, ulicą Górnośląską, ulicą Wołodyjowskiego, ulicą Krzywoustego, ulicą Raciborską (DW 935), ulicą Obwiednia Południowa do ulicy Wodzisławskiej (DK 78).  
 • objazd 78 Gliwice (powyżej 3,5t):
  ulicą Wodzisławską (DK 78), ulicą Śląską, ulicą 1–go Maja (DW 929), ulicą Chwałowicką (DW 929) przez Rondo Kamyk, ulicą Świerklańska (DW 929), ulicą Prostą (DW 929) przez Rondo Makro, przez Rondo Żorskie, ulicą Żorską (DW 935)  przez Rondo Powstańców Śl., ulicą Sybiraków (DW 935) przez Rondo Mikołowskie, ulicą Wyzwolenia (DW 935) przez Rondo Gliwickie do ulicy Gliwickiej (DK 78).

 

 

Czytaj dalej »

W piatek 25.stycznia  rybniccy policjanci już po raz kolejny włączą się do ogólnopolskiej akcji „Alkohol i Narkotyki”. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych.
Akcja ma na celu eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. W trakcie działań policjanci będą dążyć do skontrolowania maksymalnej liczby kierujących. Stosowanie środków represyjnych wobec nietrzeźwych kierowców ma zniechęcić kolejne osoby do siadania za kierownicę w stanie po spożyciu alkoholu lub pod wpływem środków odurzających. Niemniej każda z tych osób może być potencjalnym sprawcą wypadku, a co za tym idzie stanowi zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia.

Czytaj dalej »

Nowe produkty ubezpieczeniowe są szansą dla zakładów ubezpieczeń. Choć wciąż wielu Polaków ubezpiecza się tylko, gdy jest to obowiązkowe, to także na naszym rynku rośnie świadomość nowych zagrożeń i konieczności zabezpieczenia się przed nimi. Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych oferuje m.in. możliwość ubezpieczenia firmy od ataku hakerskiego lub transakcji kupna–sprzedaży nieruchomości.

Czytaj dalej »
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.