Witamy w serwisie gieldarow.pl

Konto

Posiadanie konta umożliwi ci dodawanie darmowych ogłoszeń!

Rejestracja

Jeśli nie posiadasz konta, możesz się zarejestrować»

Logowanie
Przypomnij hasło!

Aktualności

Aktualności

Dla uczczenia 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w czwartek, 1 sierpnia br., na terenie miasta włączone zostaną syreny alarmowe.

Syreny zostaną uruchomione około godziny 17.00. Emitowany w tym czasie dźwięk ciągły trwający 3 minuty oznacza „Odwołanie alarmu”. Będzie to jednocześnie okazja do przetestowania sprawności syren wykorzystywanych w systemie ostrzegania ludności. W przypadku wystąpienia realnego zagrożenia, test nie odbędzie się.

Czytaj dalej »

W związku z przebudową ulicy Wielopolskiej na odcinku pomiędzy rondem Wielopolska-Obwiednia Północna, a wiaduktem kolejowym nad ul. Wielopolską, od 5 lipca na okres około 3 miesięcy planowane jest całkowite zamknięcie ulicy.

Czytaj dalej »

W sobotę, 29 czerwca br. od godz. ok. 21:00 do 30 czerwca do około godz. 1:00 na drogach miasta Rybnika wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z organizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nocną imprezą biegową „IV Rybnicki Półmaraton Księżycowy”.

Trasa półmaratonu biegnie następująco:

ul. Powstańców Śląskich – ul. Byłych Więźniów Politycznych – ul. Mikołowska – ul. Długosza – ul. Wyzwolenia – rondo Gliwickie – ul. Gliwicka – ul. Sobieskiego – ul. Św. Jana – ul. Kościelna – Rynek – ul. Sobieskiego – ul. M. Reja – Plac Wolności – ul. Rynkowa – Rynek – ul. Raciborska – ul. M.C. Skłodowskiej – ul. Rudzka – ul. J. Kotucza – rondo Wileńskie – ul. Dworek – ul. Hallera – ul. Wiejska – ul. Targowa – ul. Młyńska – ul. Reymonta – Plac Armii Krajowej – ul. 3-go Maja – ul. Piłsudskiego – ul. Kościuszki – ul. Powstańców Śląskich.

 

Czytaj dalej »

W upalne dni kolejny raz na rybnickim rynku została zainstalowana kurtyna wodna . Osób chcących skorzystać z chwilowego ochłodzenia nie brakuje , bo upał doskwiera niemożliwie .

 

 


Czytaj dalej »

VI Dni Rybnika

2013-06-13

Tegoroczne Dni Rybnika od 12-16 czerwca zostały dziś rozpoczęte.Miasto przygotowało dla mieszkańców wiele atrakcji 

Między innymi konkurs na najlepszy „Rybnicki konsek kołocza”,  Złota Lira, Turniej Dzielnic, Jarmark Śląski, wizyta w schronie, miasteczko dmuchańców, rajd rowerowy a na zakończenie w niedzielę koncerty .Zagrają m in 

Zakopower, Oberschlesien czy Carrantuohill

Czytaj dalej »

8 czerwca w ramach Industriady 2013 tj Święta Szlaku Zabytków Techniki  kolejny raz bedzie można w okolicach 

Rybnika zwiedzić Zabytkową Kopalnię Ignacy w Niewiadmiu.

Industriada to doskonała okazja do tego, by zaprezentować historyczne i architektoniczne walory obiektów tworzących Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Tegoroczne przedsięwzięcie poświęcone jest zjawisku energii. 

Na terenie Zabytkowej Kopalni „Ignacy” w Niewiadomiu 8 czerwca już od godz. 16.00 będzie można z przewodnikiem zwiedzić kompleks powierzchni kopalni „Ignacy” oraz wejść na punkt widokowy – byłą wieżę ciśnień o wysokości 46 m. Zobaczyć będzie można także budynek maszyny wyciągowej szybu Głowacki z parową (w stanie spoczynku) maszyną wyciągową. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano także warsztaty naukowe poświęcone m.in. zagadnieniom energii mechanicznej, cieplnej, świetlnej i elektromagnetycznej. Przedsięwzięcie zwieńczy występ zespołu muzyczno-rozrywkowego Grzegorza Stasiaka.

Czytaj dalej »

W związku ze zmianą Biura Handlowego pragniemy zaprosić Państwa do udziału w organizowanych przez nas  w dniach 25-26 Maja 2013r. DNIACH OTWARTYCH.

Czytaj dalej »

Do czasu rozpoczęcia prac modernizacyjnych Rybnickie Służby Komunalne zdemontują wszystkie stragany z terenu objętego modernizacją. Część z nich zostanie przeniesiona w inne miejsce, inne z uwagi na zły stan techniczny zostaną usunięte trwale. Nowe stanowiska zostaną przydzielone w drodze losowania.

 Zakres prac na targowisku obejmuje całą część nawierzchni od wejścia od ul. Gen. Hallera, do bramy wyjazdowej od ul. Rzecznej, znajdującej się przy biurze targowisk i parkingów. Handlowcy z terenu objętego pracami zostaną przeniesieni na pozostałą część targowiska. W dni targowe (tj. środa, sobota) oraz wtorki i piątki, na potrzeby stoisk handlowych zaadoptuje się również teren parkingu przy ul. Młyńskiej. Na czas remontu handel odbywał się będzie w nowych, ograniczonych powierzchniowo miejscach.

Modernizacja targowiska powinna rozpocząć się z początkiem czerwca. Prace remontowe, zaplanowane na ok. 14 tygodni, wykona wybrana w przetargu firma SKANSKA S.A. z Warszawy, za kwotę 1,8 mln zł.

Czytaj dalej »
Z dniem 1 maja 2013 r. strażnicy znów pojawili się na ulicach Rybnika w godzinach nocnych. Decyzja podjęta w tej sprawie jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta. Zapadła ona po analizie liczby zgłoszeń mieszkańców.
Czytaj dalej »

Prezydent Miasta Rybnika, Adam Fudali zaprasza mieszkańców do uczestnictwa w tradycyjnych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.

Obchody rozpoczną się tradycyjnie na rybnickim rynku, gdzie o godz. 9.30 odbędzie się uroczysty apel harcerski z okazji 90-lecia Hufca ZHP Ziemi Rybnickiej im. hm. Józefa Pukowca.

godz. 9.45 uczestnicy obchodów wysłuchają hymnu państwowego. Kolejne punkty uroczystości to: wciągnięcie flagi państwowej na maszt, okolicznościowe wystąpienie Prezydenta Miasta Rybnika, złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi, przemarsz do bazyliki pw. św. Antoniego oraz złożenie hołdu przed pomnikiem Jana Pawła II. 
 O 10.30 w bazylice rozpocznie się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. 
Oprawę muzyczną uroczystości zapewnią: Miejska Orkiestra Dęta Rybnik i grupa wokalna Panie i Panowie.
   
Zapraszamy wszystkich rybniczan do udziału w uroczystościach. Zachęcamy również, by godnie uczcić święto, wywieszając w tym dniu flagę państwową. 
 

Czytaj dalej »

Przypominamy, że 2 maja obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a dzień później - Święto Konstytucji 3 Maja. Wywieszenie w tych dniach flag narodowych zapewni tym wydarzeniom odpowiednią oprawę. Flagi będzie można kupić 30 kwietnia w budynku kas biletowych na Placu Wolności.

Flagi państwowe uszyli uczniowie Zespołu Szkół nr 6 w ramach zajęć szkolnych. Będzie można nabyć je w budynku kas biletowych na Placu Wolności we wtorek, 30 kwietnia, w cenie 8 zł za sztukę. Sprzedaż będzie prowadzona przez pracowników Rybnickiego Centrum Edukacji Zawodowej. 

Kupując flagę, wspierasz młodzież i dzieci niepełnoprawne. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup materiałów do szkolnej pracowni.

Czytaj dalej »

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Czytaj dalej »

Rusza kampania promująca tereny inwestycyjne w Rybniku pn. „Rybnik, marzenia do spełnienia…".

Działania promujące 5 terenów inwestycyjnych w Rybniku w 85% dofinansowane są ze środków europejskich.

W 2013 roku Rybnik kontynuuje działania promocyjne, które mają zachęcić do zainteresowania miejskimi terenami inwestycyjnymi. Pierwszym etapem akcji promocyjnej jest uruchomienie portalu skierowanego do potencjalnych inwestorów oraz zwiększenie rozpoznawalności oferty inwestycyjnej miasta. Kampania ma na celu dostarczenie kluczowych informacji o mieście i możliwości inwestowania w Rybniku.


Oczekiwanym rezultatem kampanii jest zainteresowanie miastem ze strony inwestorów, które ma zostać podsycone udziałem w jednych z największych w Europie targach nieruchomości komercyjnych organizowanych w Cannes i Monachium.
Prezentowane tereny inwestycyjne należą do najbardziej prestiżowych w Rybniku. Opracowane na zlecenie miasta wstępne koncepcje zagospodarowania potwierdzają atrakcyjność terenów przeznaczonych na inwestycje biznesowe, usługowe, handlowe i rekreacyjno-rozrywkowe. Nowe inwestycje przyczynią się do ożywienia na rynku pracy i zwiększenia atrakcyjności Rybnika jako centrum aglomeracji rybnickiej. 

Czytaj dalej »

Rod Stewart – jeden z najwybitniejszych piosenkarzy XX i początku XXI wieku wystąpi 14 września na Stadionie Miejskim w Rybniku.

Koncert zainauguruje drugą edycję cyklu “Prestiżowe Gwiazdy, Złote Przeboje”. Będzie też trzecim wielkim wydarzeniem muzycznym w Rybniku. Wcześniej na tamtejszym stadionie występowali bowiem: Bryan Adams i Guns N’Roses. 

- Cieszymy się, że kolejna wielka gwiazda światowej muzyki przyjedzie do naszego miasta. Dzięki takim koncertom, przez ostatnie dwa lata Rybnik zyskał bardzo wiele pod względem promocyjnym.  Stał się bardziej rozpoznawalny, jako otwarte, nie bojące się wyzwań, „miasto z ikrą”. Rod Stewart gwarantuje, że Rybnik utrzyma wysoką pozycję na ogólopolskiej mapie wiekich muzycznych wydarzeń –mówi Adam Fudali, prezydent Rybnika. 

 

Rod Stewart to wielka postać na światowej scenie muzycznej. Piosenkarz cieszy się także olbrzymią popularnością w Polsce, co potwierdziły jego wcześniejsze wizyty w naszym kraju.


- Koncert na toruńskiej Motoarenie, który odbył się 11 czerwca 2011 roku, przyciągnął ponad 16 000 fanów piosenkarza. Z kolei występ w 2007 roku w Gdańsku zgromadził ponad 30.000 widzów – przypomina Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Urzędem Miasta w Rybniku oraz Radiem Złote Przeboje będzie organizatorem koncertu Roda Stewarta.

 

Szkocki piosenkarz ma na swoim koncie wiele przebojów, które do dziś można regularnie usłyszeć w rozgłośniach radiowych na całym świecie. Swoimi hitami mógłby śmiało obdarować kilku artystów. Takich utworów jak "Maggie May", "Handbags and Gladrags", "You're in My Heart", "Downtown Train", "Angel", "Sailing", "Do Ya Think I'm Sexy", "Hot Legs", "Baby Jane" czy "Rhythm of My Heart" z całą pewnością nie zabraknie 14 września na Stadionie Miejskim w Rybniku.


- Rod Stewart to wielki showman. Kontakt z publicznością jest dla niego bardzo ważny. Słynie również z bardzo orginalnego poczucia humoru. To wszystko sprawia, że jego koncerty dla każdego są wielkim przeżyciem – wyjaśnia Marek Kurzawa z Prestige MJM.

 

Rod Stewart w trakcie swojej kariery muzycznej zagrał bardzo wiele niesamowitych koncertów. Co ciekawe, na jego koncie jest również największy występ na żywo, jaki kiedykolwiek miał miejsce w historii światowej muzyki. Koncert odbył się na słynnej plaży Copcabana w Rio De Janeiro i przyciągnał około 3 500 000 widzów!

 

- Jestem przekonany, że koncert Roda Stewarta będzie bardzo udaną inauguracją drugiej edycji cyklu “Prestiżowe Gwiazdy, Złote Przeboje”. W ubiegłym roku wszystkie koncerty, które odbyły się w ramach naszej wspólnej z Prestige MJM inicjatywy zakończyły się wielkim sukcesem organizatorów. Gwiazda Roda Stewarta gwarantuje, że podobnie będzie w tym roku – mówi Jarosław Barwiak, dyrektor programowy Radia Złote Przeboje.

 


 

   

Czytaj dalej »

Już 19 marca wyłączony zostanie analogowy nadajnik sygnału telewizyjnego na szczycie Skrzycznego w Wiśle, który odbierany był przez mieszkańców południowej części naszego województwa. 22 kwietnia wyłączone zostaną analogowe nadajniki w północnej części województwa śląskiego, a 20 maja w środkowej, co zakończy proces cyfryzacji w naszym regionie. Oznacza to, że odbiorcy muszą wymienić stare telewizory lub zakupić odpowiedni dekoder w celu dalszego oglądania programów telewizyjnych z wykorzystaniem anteny naziemnej. Apelujemy o rozwagę, aby przy tej okazji nie paść ofiarą oszustów!

Oszuści wykorzystują każdą nadarzającą się okazję do wyłudzenia pieniędzy. Ich uwadze nie uszły liczne komunikaty medialne o wyłączeniach kolejnych nadajników telewizji analogowej. Zobaczyli w tym doskonałą okazję do oszukania w szczególności osób starszych i mało znających się na zagadnieniach technicznych. Odwiedzając ich mieszkania, próbują sprzedawać różne urządzenia, nie zawsze spełniające opisane funkcje, lub po znacznie zawyżonych cenach.

Cyfryzację próbują również wykorzystywać nieuczciwi przedstawiciele różnych płatnych dostawców sygnału telewizyjnego, starając się wymusić podpisanie umowy, jako rzekomo najlepszego, czy wręcz jedynego sposobu na dalsze oglądanie programów.

Przypominamy, że oferta naziemnej telewizji cyfrowej jest bezpłatna, a nowy dekoder, czy antenę można już kupić za kilkadziesiąt złotych w każdym ze sklepów ze sprzętem RTV. Zalecamy, aby odpowiedni dekoder kupić właśnie u takich doświadczony sprzedawców, którzy z pewnością udzielą fachowej pomocy w tej dziedzinie. 

Po numerem telefonicznym bezpłatnej infolinii 800 007 788 można również otrzymać niezbędną pomoc w postaci np. informacji o dostosowaniu swojego odbiornika telewizyjnego do odbioru naziemnego sygnału cyfrowego. Wszelkie niezbędne informacje na temat cyfryzacji telewizji naziemnej dostępne są również na stronie internetowej cyfryzacja.gov.pl.

Czytaj dalej »

We wtorek, 5 marca, rusza nabór do przedszkoli prowadzonych przez miasto Rybnik. Podobnie jak w latach ubiegłych będzie on prowadzony w formie elektronicznej.

Nabór na rok szkolny 2013/14 będzie prowadzony od 5 marca od godz. 9.00 do 29 marca do godz. 13.00

Rodzice mogą logować się poprzez witrynę www.rybnik.przedszkola.vnabor.pl

Kolejność zgłoszeń (logowania w systemie) nie ma wpływu na pierwszeństwo w przyjęciu dziecka do przedszkola. W tym roku w Rybniku przygotowano do naboru 4354 miejsca (w 36 przedszkolach).

Przypominamy, że miasto ma obowiązek zapewnienia miejsca w przedszkolu wszystkim dzieciom sześcioletnim i pięcioletnim. Ponadto pierwszeństwo będzie miało:

- Dziecko wychowywane przez samotną matkę lub samotnego ojca
- Dziecko matki lub ojca, wobec którego orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności
- Dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej
- Dziecko mieszkające w granicach administracyjnych Miasta Rybnika
- Dziecko obecnie uczęszczające do przedszkola 
- Dziecko, którego oboje rodzice pracują
- Dziecko, którego rodzeństwo 6-letnie kandyduje do szkoły podstawowej

W związku z bardzo dużą ilością chętnych do przedszkoli prezydent miasta, Adam Fudali, podjął decyzję, że grupy dzieci sześcioletnich mogą być umieszczone w budynkach szkół.

 Zachęcamy rodziców dzieci sześcioletnich do zapisywania dzieci do szkół podstawowych. W każdym przedszkolu zostanie przeprowadzone spotkanie informacyjne mające na celu przedstawienie rodzicom poziomu przygotowania szkoły do przyjęcia sześciolatków (szczegóły na stronie www.edukacja.rybnik.eu).

Wszystkie rybnickie szkoły są już gotowe do przyjęcia dzieci sześcioletnich czego dowodem jest fakt, że w każdej ze szkół obecnie już uczą się takie dzieci (w roku szkolnym 2012/2013 do klasy I zapisano 286 sześciolatków).

Zgodnie z zapewnieniami Ministerstwa Edukacji Narodowej we wrześniu 2014 r. do klasy I pójdą obowiązkowo wszystkie dzieci 6-letnie co spowoduje połączenie rocznika 2007 i 2008.  Zatem warto zastanowić się, czy nie zapisać swojego 6-latka już w roku bieżącym by uniknąć tej kumulacji.

Czytaj dalej »

7 lutego br. weszła w życie Uchwała Rady Miasta Rybnika nr 423/XXIX/2012 z dnia 19 grudnia 2012 r. w sprawie parkowania pojazdów samochodowych na drogach publicznych i wysokości opłat z tego tytułu.Uchwała ta rozszerza strefę płatnego parkowania o Plac Armii Krajowej na odcinku od ul. Jankowickiej do ul. 3-go Maja oraz ulicę W. Reymonta na wysokości Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 W związku z tym zostaną ustawione 2 nowe parkomaty, tj. przy Urzędzie Skarbowym oraz ZUS. Uruchomienie tych parkomatów planuje się na poniedziałek, 11 lutego br.

Czytaj dalej »

Apel policji

2013-01-30

Policjanci z Żor apelują o kontakt do wszystkich osób, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat aktualnego miejsca pobytu 15-letniej Natalii Kalus. Nastolatka kilka dni temu wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła.
Policjanci z Żor prowadzą poszukiwania za 15-letnią mieszkanką Żor. Zaginiona Natalia Kalus wyszła z domu 25 stycznia br i do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania. Dziewczyna ubrana była w zapinaną na zamek kurtkę, bez kaptura w kolorze kremowym, długości do pasa, dżinsowe spodnie w kolorze kremowym oraz buty sportowe sięgające do kostki.
Rysopis:
wzrost około 170 cm,

średnia budowa ciała,

włosy krótkie, wygolone z tyłu, w kolorze czarnym,

oczy niebieskie.
Osoby posiadające wszelkie informacje na temat aktualnego miejsca pobytu nieletniej proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Miejską Policji w Żorach pod numerami telefonów: (32) 47 88 200, (32) 47 88 281, (32) 47 88 381 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 bądź 112.

Czytaj dalej »

Komenda Miejska Policji w Rybniku wspólnie z Klubem Ju Jitsu Sportowego organizuje już IV edycję programu profilaktycznego dotowanego przez Miasto Rybnik pn. „Sport?Tak!!!Alkohol?Nie!!!”zajęcia te są adresowane do dzieci z naszego miasta, które podczas ferii zostają w domu. W ramach tego programu policjanci przeprowadzą szereg spotkań o charakterze profilaktycznym, natomiast instruktorzy RKJJS będą prowadzić zajęcia sportowe z zakresu ju jitsu. Zajęcia będą realizowane w terminie od 11 do 15 lutego 2013r.w godz. 10.00 - 12.00., na sali KMP Rybnik oraz klubu Ju Jitsu. Chętnych do wzięcia udziału w feriach prosimy o zapisywanie się pod nr tel. 324295200 wew.358 lub 359.

Ilość miejsc ograniczona!!!.

Zgłoszenia bedą przyjmowane do 7 lutego. Spotkanie organizacyjne dla chętnych odbędzie się w Komendzie Miejskiej Policji w dniu 8 lutego o godz. 17.00.

Czytaj dalej »

Każdy może pomóc tym osobom, które szczególnie narażone są na działanie niskich temperatur. Od początku listopada funkcjonuje specjalna infolinia, gdzie pod numerem telefonu 800 100 022 można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych. Swoim zasięgiem obejmuje teren całego województwa śląskiego. Funkcjonować będzie przez całą dobę w każdym dniu tygodnia do końca marca 2013 roku.
Na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego umieszczony jest wykaz placówek świadczących pomoc osobom bezdomnym: http://www.katowice.uw.gov.pl/wdzbizk/infolinia_dla_bezdomnych.html

Apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na przypadkowo napotkane osoby, które mogą stać się ofiarą niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze bądź niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na dzieci, osoby starsze oraz bezdomne. Wielokrotnie od naszej wrażliwości i chęci niesienia pomocy zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze.

Czytaj dalej »

In Case of Emergency – oznacza „w nagłym wypadku”. Jest to międzynarodowy skrót informujący o tym, do kogo powinni zadzwonić ratujący osobę poszkodowaną w nagłym wypadku. Skrót ICE możemy wpisać bezpośrednio do telefonu komórkowego lub na oddzielnej kartce, którą będziemy nosić przy sobie.
Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, jaki znajduje się przy osobie podczas wypadku drogowego lub nagłego zasłabnięcia. ICE pozwala na błyskawiczne odnalezienie właściwej osoby z książki kontaktów telefonu zawierającej przeważnie kilkaset numerów. Dzięki temu służby ratunkowe, Policja i Straż Pożarna mogą szybko powiadomić najbliższych poszkodowanego i uzyskać ważne informacje o nim, niezbędne do ratowania jego życia i zdrowia. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo skontaktowania się z osobą mogącą udzielić informacji, można umieścić w telefonie więcej numerów takich osób oznaczając je kolejno: ICE1, ICE2, ICE3 - Imię + nazwisko + telefon.

Pomysł ten jest łatwy w realizacji i nic nie kosztuje, a może okazać się bardzo użyteczny.

Czytaj dalej »

Marsz Pamięci

2013-01-22

W niedzielę, 27 stycznia, ulicami Rybnika przejdzie procesja, upamiętniająca zbrodnie na więźniach KL Auschwitz-Birkenau i tragiczny „Marsz Śmierci” w 1945 roku. Tradycyjnie w miejscach pamięci złożone zostaną kwiaty.
W tym roku rocznicowe obchody, będące wyrazem hołdu dla ofiar tragicznych wydarzeń sprzed 68 lat, rozpoczną się o godzinie 15.15 przy pomniku obok stadionu miejskiego przy ul. Gliwickiej. Na godzinę 15.30 zaplanowano ceremonię modlitewną. Następnie uczestnicy uroczystości, wśród których nie zabraknie przedstawicieli władz miasta, złożą kwiaty pod pomnikiem pomordowanych. Kolejnym punktem uroczystości będzie przejazd do mogiły w lasku przy rzece Rudzie i złożenie kwiatów. Stamtąd uczestnicy marszu przejdą pieszo do kościoła w Wielopolu na mszę świętą o godzinie 16.30. Po mszy delegacja władz miasta uda się do Kamienia, gdzie pod pomnikiem pomordowanej ludności żydowskiej złożone zostaną kwiaty.

Mieszkańcy Rybnika rokrocznie uczestniczą w procesji upamiętniającej zbrodnie na więźniach KL Auschwitz-Birkenau i tragiczny „Marsz Śmierci”. W styczniu 1945 roku okupant niemiecki pędził tysiące więźniów z obozów zagłady w głąb Rzeszy Niemieckiej. Więźniowie pokonywali dziennie w mrozie ok. 20-30 km. Tylko nielicznym udało się uciec i przeżyć, większość ginęła po drodze. Jedna z tras wiodła przez Rybnik.

Czytaj dalej »

Dzisiejsza poranna aura niestety spowodowala , że jest bardzo ślisko i niebezpieczenie . Padajaca mżawka spowodowala ,że chodniki są śliskie niczym lodowisko .Zwlaszcza ludzie starsi mają problemy ze swobodnym poruszaniem się .

Od rana na naszych drogach wydarzyło się już parę kolizji , gdzie główną przyczynę można upatrywać w oblodzonej ulicy  .

Na ulicy Rajskiej na łuku drogi kierująca samochodem toyota zjechała na przeciwległy pas drogi powodując zderzenie z samochodem nadjężdżajacym z naprzeciwka fordem .Inne kolizje , ktore wystąpoiły na ulicy Wolnej , Barbary oraz Na Górze też prawdopodobnie były spowodowane przez śliską nawierzchnię

Policja nawołuje o ostrożną jazdę w tak niesprzyjających warunkach

 

Czytaj dalej »

Miasto uruchomiło bezpłatne bezprzewodowe punkty dostępu do Internetu, które swoim zasięgiem pokrywają obszar Rynku i Placu Wolności.  

 By skorzystać z hotspotów nie jest konieczne logowanie, wystarczy połączyć się z siecią o nazwie „rybnik”. Po zaakceptowaniu  warunków korzystania z usługi wyświetlonych na stronie startowej można rozpocząć korzystanie z dostępu do Internetu, ograniczonego zgodnie z wymaganiami Urzędu Komunikacji Elektronicznej do prędkości 256 kbit/s i czasu trwania połączenia 60 min. Po upływie tego czasu połączenie zostanie zerwane i należy je nawiązać ponownie.

Czytaj dalej »

Kryminalni z Boguszowic zatrzymali trzech mężczyzn, którzy próbowali włamać się do sklepu odzieżowego na oś.Południe. Jeden z zatrzymanych był poszukiwany przez sąd, w celu ustalenia miejsca pobytu oraz doprowadzenia do zakładu karnego. Do zatrzymania doszło w niedzielę ok.20.45, w rejonie targowiska. Włamywacze zostali zauważeni przez policjantów, kiedy próbowali wyłamać łomem drzwi do sklepu. Zanim doszło do zatrzymania pokonali kłódki w metalowych drzwiach zewnętrznych oraz poważnie uszkodzili drewniane drzwi wewnętrzne. Wartośc zniszczeń właściciel wycenił na kwotę ok.1500 zł. Zatrzymani mieli przy sobie narzędzia oraz torby, w których zamierzali schować skradziony towar. Podejrzani mają 37,28 i 27 lat. Wszyscy byli już karani, najmłodszy z nich był poszukiwany przez sąd. Niedoszłym włamywaczom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat

Czytaj dalej »

Betlejemski ogień

2012-12-20

W Urzędzie Miasta Rybnika, przed wejściem na salę obrad Rady Miasta, (I piętro) płonie Ogień Betlejemski. Do piątku, 21 grudnia, do godz. 13.00, w godzinach pracy urzędu, wszyscy chętni mogą odpalić światełko, by zanieść je do swoich domów.

Czytaj dalej »

W ramach imprezy od 17 do 23 grudnia trwać będzie tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy, a w dniach 21-22 grudnia (piątek – sobota) zaplanowano wiele dodatkowych atrakcji: m.in. animacje dla dzieci, przedstawienia jasełkowe, koncert kolęd, pokaz rzeźbienia w lodzie i zagroda reniferów.

Będzie też tradycyjne przekazanie Ognia Betlejemskiego, wspólna Wigilijka, a na finał – koncert BRATHANKÓW!!!

 

Serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej »

Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej poprawi się jakość komunikacji miejskiej w Rybniku.

W ramach złożonego przez siebie projektu firma Transgór S.A., świadczącą na zlecenie miasta usługi przewozowe,

 zakupi w przyszłym roku 10 nowoczesnych autobusów.

Projekt pn. Inwestycja w nowoczesny tabor autobusowy sposobem na poprawę jakości komunikacji miejskiej w Rybniku został wybrany do dofinansowania przez Zarząd Województwa Śląskiego. 
Wartość całego przedsięwzięcia opiewa na ponad 16,5 mln zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego dofinansuje 75% kosztów kwalifikowanych, które wynoszą 10,2 mln zł.
Warto pdkreślić, że firma Transgór sukcesywnie modernizuje rybnicki tabor autobusowy. W ramach omawianego zadania w ostatnich trzech latach zakupiono już 7 autobusów.

Czytaj dalej »

Żorscy kryminalni ustalili i zatrzymali przestępców, którzy trudnili się rozbojami na terenie Żor oraz powiatu pszczyńskiego. Bandyci używając gazu doprowadzali do stanu bezbronności sprzedawczynie, a następnie kradli w miejscowych sklepach. Obydwaj usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Jeden z podejrzanych najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.
Mężczyźni wpadli w ręce kryminalnych z Żor po kilkunastu dniach intensywnych poszukiwań, po tym, jak pod koniec listopada przy ulicy Szerokiej i Bankowej zaatakowali dwie pracownice w placówkach handlowych. Zakapturzeni sprawcy z impetem wchodzili do małych sklepów, obezwładniali sprzedawczynie gazem łzawiącym, a następnie dokonywali kradzieży. W pierwszym przypadku ich łupem padły pieniądze, w drugim papierosy i alkohol. Dzięki ustaleniom policjantów zaangażowanych w sprawę rozbojarzy rysownicy z KWP w Katowicach odtworzyli portret pamięciowy jednego z nich. Zatrzymanie bandytów okazało się jedynie kwestią czasu. Gdy mężczyźni znaleźli się w rękach stróżów prawa śledczy udowodnili im cztery tego typu przestępstwa, z czego dwa na terenie powiatu pszczyńskiego.

Czytaj dalej »

W związku z nadejściem warunków atmosferycznych, uniemożliwiających prawidłową, zgodną ze sztuką budowlaną oraz założonym w warunkach kontraktowych reżimem technologicznym, przebudową ul. Żorskiej oraz ul. Wodzisławskiej, konieczne stało się wstrzymanie prac budowlanych.
Aktualnie wykonawca prac na obu drogach wykonuje prace zabezpieczające i przygotowawcze, które umożliwią wprowadzenie ruchu na całym odcinku zarówno ulicy Żorskiej jak i Wodzisławskiej. Prace te polegają w szczególności na zabezpieczeniu zabudowanych już warstw konstrukcyjnych jezdni i chodników, umożliwieniu poprowadzenia ruchu pieszych na wybudowanych chodnikach oraz zabezpieczeniu prawidłowego odprowadzenia wód deszczowych z korony drogi. 


Czytaj dalej »

Na sesji, która odbyła się w środę, 28 listopada, radni Rady Miasta Rybnika podjęli uchwały dotyczące wysokości

podatków od nieruchomości i od środków transportu na rok 2013.
Stawki podatku od nieruchomości za rok 2013 zostały podwyższone w stosunku do obowiązujących w roku bieżącym.

Są one jednak niższe od stawek maksymalnych, określonych przez ministerstwo finansów.

I tak np. od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków, rybniczanie zapłacą 0,87 zł od 1 m2 powierzchni. Od budynków mieszkalnych trzeba będzie uiścić opłatę w wysokości 0,72 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej, a od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej 22,80 zł za 1 m2.
- Konieczność podwyższenia podatków od nieruchomości wynika m.in. z tego, że samorządy muszą realizować coraz więcej zadań nakładanych przez państwo, za którymi nie idą pieniądze na ich realizację - podkreśla prezydent Rybnika, Adam Fudali. 

Rada Miasta Podjęła także uchwałę w sprawie podatku od środków transportowych na rok 2013. W celu utrzymania korzystnych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego część stawek podatkowych na rok 2013 utrzymano na tym samym poziomie co w bieżącym roku, część obniżono w stosunku do roku bieżącego, a tylko kilka podwyższono. Wszystkie stawki na 2013 rok są na poziomie niższym od stawek maksymalnych.

Czytaj dalej »

Wczoraj na ulicy Powstańców policjanci prewencji zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie środki odurzające. Funkcjonariusze zatrzymali także osobę, która prawdopodobnie rozprowadzała te narkotyki. W ramach działań prewencyjnych w rejonie ulicy Powstańców funkcjonariusze patrolujący ten rejon kolejny raz zatrzymali osoby mające zwiazek z przestępczością narkotykową. Policjanci prewencji zainteresowali się trzema mężczyznami, którzy wyszli z jednego ze sklepów i zachowywali się podejrzanie. Po wylegitymowaniu i przeprowadzeniu kontroli osobistej, u jednego z mężczyzn policjanci ujawnili woreczki z suszem roślinnym. Po przebadaniu tych substancji testerem okazało się, że są to środki narkotyczne. 20-letni rybniczanin został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych KMP w Rybniku. W związku z tą sprawą zatrzymano również kobietę, która najprawdopodobniej rozprowadzała narkotyki w pobliskim sklepie. Podejrzanemu o posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Natomiast za sprzedaż narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

Czytaj dalej »

Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku serdecznie zaprasza do udziału w Targach Pracy dla osób niepełnosprawnych,

które odbędą się dnia 30 listopada 2012r.w sali nr 200, Starostwa Powiatowego w Rybniku ul. 3 Maja 31,

w godzinach od 10:00 do 12:00.

Targi Pracy kierujemy do osób niepełnosprawnych, a także do pracodawców starających się pozyskać odpowiednich pracowników. Uczestnictwo w organizowanym przedsięwzięciu będzie więc szansą na bezpośredni kontakt z potencjalnymi kandydatami na pracowników.

Targi Pracy organizowane są pod patronatem Starosty Powiatu Rybnickiego.

Czytaj dalej »

W okresie wzmożonych wydatków zwiazanych głównie z okresem świąt Bożego Narodzenie rusza kampania społeczna

Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz.

Kampania ma za główny cel przestrzec wszystkich przed zawieraniem umów z wysokim oprocentowaniem czy wysokim kosztami oraz korzystania z usług firm finansowych , które nie podlegają nadzorowi przez państwo 

Czytaj dalej »

"Nosisz odblaski - świecisz przykładem" to akcja Dziennika Zachodniego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i policjantów z katowickiej drogówki mająca na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych.
Ciemny ubiór, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, utrudnia korzystającym z dróg publicznych, ścieżek rowerowych i chodników, szybkie zorientowanie się, że w danym miejscu przemieszcza się człowiek. Dlatego warto zaopatrzyć siebie w gadżety, które uczynią nas widocznymi. Wystarczy odblaskowy brelok, naklejka na ubranie lub plecak, czy opaska na rzepy. Niby niewiele, a może uratować życie. Dzisiaj Dziennik Zachodni, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i policjanci z katowickiej drogówki rozpoczynają akcję "Nosisz odblaski - świecisz przykładem", której głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego - pieszych i rowerzystów.

Czytaj dalej »

Raciborscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu wodzisławskiego zajmujących się sprzedażą opału.

36-latek i jego 31-letni kompan podejrzewani są o handel flotem węglowym z domieszką substancji niepalnych.

Śledczy ustalili, że mężczyźni mogą mieć na koncie kilkanaście tego typu oszustw. Za przestępstwo to grozi nawet 8 lat więzienia.
Kryminalni z raciborskiej komendy wpadli na trop handlarzy, którzy oferowali do sprzedaży opał z domieszką substancji niepalnych. Mężczyźni zostali zatrzymani w momencie, gdy wiezli samochodem dostawczym flot węglowy. Jak ustalili śledczy, 36-latek i jego o 5 lat młodszy kolega ogłaszali się i proponowali sprzedaż opału poprzez ulotki wyklejane na słupach ogłoszeniowych. Swój proceder prowadzili na południu województwa śląskiego.

Wszystko wskazuje, że na swoim koncie mogą mieć kilkanaście oszustw polegających na sprzedaży niepełnowartościowego towaru. Policjanci ustalają poszkodowanych i wysokość strat, na które narazili swoich klientów.

Czytaj dalej »

W związku z remontem przez PKP przejazdu kolejowego w ciągu ulic Przemysłowa – Wolna, od poniedziałku 19 listopada do 4 grudnia, planuje się zamknięcie ulic w rejonie przejazdu kolejowego.W związku z powyższym wprowadzone będą następujące objazdy:

 • objazd DW 935 Żory dla pojazdów do 3,5t:
  - ulicą Przemysłową, ulicą Karola Miarki, ulicą Prostą (DW 935) przez rondo Boguszowickie, ulicą Boguszowicką, ulicą Gotartowicką do ulicy Żorskiej (DW 935),
  - ulicą Wolną, ulicą Ligocką, ulicą Żorską (DW 935) przez rondo Boguszowickie, ulicą Boguszowicką, ulicą Gotartowicką do ulicy Żorskiej (DW 935)
 • objazd 935 Żory dla pojazdów powyżej 3,5t:
  - ulicą Wolną, ulicą Ogrodowskiego, ulicą Prostą (DW 935) przez rondo Żorskie, ulicą Prostą (DW 935) przez rondo Boguszowickie, ulicą Boguszowicką, ulicą Gotartowicką do ulicy Żorskiej (DW 935),
 • objazd ul. Wolna i Sygnały dla pojazdów do 3,5t:
  - ulicą Żorską (DW 935), ulicą Ligocką, ulica Wolną do ulicy Sygnały,
 • objazd ul. Sygnały dla pojazdów powyżej 3,5t:
  - ulicą Boguszowicką przez rondo Boguszowickie, ulicą Prostą (DW 935) ulicą Ogrodowskiego, ulicą Wolną do ulicy Sygnały.

Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.  

 

Czytaj dalej »

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku w nocy z soboty na niedzielę przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne na terenie centrum miasta. Podczas akcji zatrzymano 3 mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków oraz ujawniono 7 sprawców wykroczeń.  

Głównym celem przeprowadzonej akcji było zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju mieszkańcom Rybnika podczas weekendu. Policjanci z Wydziału Prewencji KMP skoncentrowali swoje działania na kontroli rejonów klubów i dyskotek. Obserwowali trasy dojazdowe do lokali i sprawdzali, czy kierujący pojazdami nie znajdują się pod działaniem alkoholu

lub narkotyków. Sprawdzali również znajdujące się na terenie miasta miejsca, gdzie gromadzą się osoby

spożywające alkohol i zakłócające spokój mieszkańcom. Podczas nocnych działań mundurowi legitymowali,

sprawdzali bagaże oraz kontrolowali samochody pod kątem przewożenia przez kierowców środków odurzających.

Czytaj dalej »

Ryjek w Polsacie

2012-11-16

Wielbicieli Rybnickiej Jesieni Kabaretowej zapraszamy w piątkowy wieczór przed telewizory!

O godz. 20.00 na antenie Telewizji POLSAT będzie można  zobaczyć Koncert Finałowy tegorocznego RYJKA!

Przed telewizory zapraszamy wszystkich miłośników dobrej zabawy na wysokim poziomie – 

zarówno tych,  którzy mogli „na żywo” zobaczyć popisy najlepszych polskich kabaretów,

jak i tych, którym nie udało się zdobyć biletów i uczestniczyć w imprezie.

 

Piątek, 16 listopada, godz. 20.00, telewizja Polsat.

Czytaj dalej »

Grupa mieszkańców naszego miasta jakiś czas temu powołując się na dyrektywę unijną wystosowała pismo do Ministerstwa Środowiska w sprawie przekroczenia norm szkodliwych czynnków w powietrzu .

W dokumencie -dyrektywie jest napisane , że norma sredniego dobowego stężenia pyłu zawieszonego to 50 mikrogramów na metr sześcienny .Norma ta nie może być przekroczona więcej niż 35 razy.  Powołując się na wyniki badań tylko w tym roku ta norma została już przekroczona 84 razy a wyniki są zatrważające

W piśmie zażadano jak napisali usunięcia stanu zagrożenia życia i zdrowia .

 

Czytaj dalej »

Za sterami najnowocześniejszego samolotu  Boeinga 787 Dreamliner jedynego w Europie jak narazie , zasiadł wraz w trzema inymi pilotami Jerzy Makula 

Jerzy Makula z Rybnika na co dzień pilotuje samoloty Boeing 767 w Polskich Liniach Lotniczych LOT.

Jest także zawodnikiem Aeroklubu Rybnickiego Okręgu Węglowego (ROW). Sześciokrotny indywidualny mistrz świata w akrobacji szybowcowej, czterokrotny srebrny medalista, ośmiokrotny mistrz świata w drużynie,

trzykrotny indywidualny mistrz Europy a także dwunastokrotny mistrz Polski. Za swoje osiągnięcia oraz działalność na rzecz popularyzacji sportów lotniczych uhonorowany został Medalem Stulecia FAI. Jest także bohaterem filmów dokumentalnych. Ostatni z nich "Niebo pełne gwiazd" -- polski film o akrobacji szybowcowej .

Zdobył jedną z głównych nagród na 26 Międzynarodowym Festiwalu Filmów Sportowych – FICTS „Sport Movies & TV - Milano 2008” (Polacy triumfują w Mediolanie). 

Jerzy Makula pilotował pierwszego z ośmiu zamówionych przez PLL LOT Boeingów 787 Dreamliner. Przewoźnik stał się tym samym pierwszą w Europie linią lotniczą, która ma w swojej flocie tego typu maszynę. 

Na tym nie koniec LOT zakupił docelowo 8 maszyn tego typu dzis dotarła 1 z nich . 

Czytaj dalej »

Jak co roku PUP Rybnik włącza się w ogólnoświatową inicjatywę popularyzującą zagadnienia związane z własną działalnością gospodarczą. Organizatorzy zaplanowali wiele ciekawych inicjatyw przybliżających wszystkim zainteresowanym problematykę związaną z przedsiębiorczością. W ramach całego tygodnia będą prowadzone m.in. porady indywidualne poparte testami preferencji zawodowych, sesje coachingowe, warsztaty z przedsiębiorczości, szkolenie z pozyskiwania środków na uruchomienie własnej firmy

Tydzień przedsiębiorczości zakończy się dniem otwartym w PUP Rybnik dla wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej. 

Czytaj dalej »

Już dziś , 8 listopada br., o godzinie 15.00 w sali 264 Urzędu Miasta Rybnika odbędą się

konsultacje społeczne w sprawie rewitalizacji ulic Powstańców Śląskich i

Jana III Sobieskiego.

Na spotkaniu pokazana zostanie prezentacja koncepcji nowego zagospodarowania

terenu –ciągu pieszego biegnącego od rynku aż do bazyliki, łącznie z Placem Jana Pawła II.

 

– Chcemy pokazać pewne formy, koncepcje i rozwiązania. Chcemy też pobudzić

mieszkańców do dyskusji. Być może padną jakieś inne, ciekawe pomysły,

które my przełożymy na warunki organizujące przetarg na konkretny projekt

techniczny, a potem na wykonawstwo. Ten ciąg na pewno zostanie

zmodernizowany do roku 2014. Na ten cel zabezpieczone zostały środki

w budżecie miasta – podkreśla prezydent Rybnika, Adam Fudali.

 

Zainteresowanych mieszkańców zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Czytaj dalej »

Policjanci z Rybnika zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie rozboju w sklepie spożywczym, w dzielnicy Piaski. Wczoraj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani, grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

 Do zdarzenia doszło w niedzielę ok.16.30 na ul.Ogrodowskiego w Rybniku . Dwaj młodzi męzczyźni weszli do sklepu i zaatakowali właściciela. Jeden z napastników bił swoją ofiarę pięściami, a drugi w tym czasie kradł papierosy. Kiedy właścicielowi udało się uwolnić, mężczyźni rzucili się do ucieczki. Po drodze zabrali jeszcze kasę fiskalną z pieniędzmi. Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu dyżurny KMP wysłał na miejsce patrole, po sprawdzeniu terenu, w rejonie jednego z bloków policjanci zauważyli mężczyn odpowiadających wyglądem rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonego.

Czytaj dalej »

Projekt Przyjazny Urząd został  roztrzygnięty .

Urząd Miasta Rybnika znalazł się na pierwszym miejscu wśród najbardziej przejrzystych urzędów województwa śląskiego.

Ten wynik to efekt monitoringu dostępu do informacji publicznej, realizowanego od marca do czerwca 2012 roku w 167 urzędach województwa śląskiego, przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Bona Fides

Czytaj dalej »

Dziesięć osób poszukiwanych przez sądy, prokuratury i jednostki policji," złapali" wczoraj funkcjonariusze z Rybnika. Jeden z zatrzymanych był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

 Codziennie funkcjonariusze rybnickiej komendy zatrzymują osoby będące w zainteresowaniu wymiaru sprawiedliwości. Są jednak i tacy poszukiwani, którzy chcieliby  za wszelką cenę uniknąć spotkania z prokuratorem lub sędzią. To ich właśnie w ostatnich dniach stróże prawa poszukiwali w całym Rybniku i okolicznych miejscowościach. W ręce policjantów wpadło 10 osób, w tym jedna kobieta poszukiwana listem gończym. Ośmiu zatrzymanych doprowadzono bezpośrednio do zakładów karnych, gdzie nie stawili się zgodnie z wyrokiem sądowym lub nie powrócili z przepustek.

Czytaj dalej »

Policjanci z Rybnika zatrzymali  podejrzanego o dokonanie brutalnego napadu. Wczoraj sąd na wniosek prokuratury aresztował 24-letniego mężczyznę. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. 

Podejrzany w minioną sobotę, w pobliżu cmentarza, brutalnie zaatakował kobietę, która właśnie wysiadała ze swojego samochodu. Grożąc nożem, zażądał oddania kluczyków z samochodu, a następnie brutalnie wyciagnął kobietę z pojazdu i kilkakrotnie uderzył jej głową w podłoże. Kiedy obezwładnił swoją ofiarę ukradł kluczyki i samochód.

Policjanci dość szybko trafili na trop sprawcy, okazało się, że samochód po napadzie był wykorzystywany do kradzieży paliwa. Do zatrzymania doszło 3 października, tego samego dnia w rejonie dzielnicy Kamień przypadkowy grzybiarz odnalazł porzuconego w lesie vw golfa. Jak ustalili śledczy mężczyzna oprócz rozboju ma na koncie co najmniej kilkanaście kradzieży paliwa na stacjach  benzynowych, na terenie całego regionu.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Czytaj dalej »

Zainteresowanie Elektrownią Rybnik przeszło najśmielsze oczekiwania.

W sobotę , aby zwiedzić ten zakład pracy podczas drzwi otwartych ustawiła się

dość spora kolejka .

Czytaj dalej »

W związku z organizowaną w Rybniku–Kamieniu Wystawą Psów Rasowych, w niedzielę, 7 października, zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ulicach Robotniczej i Hotelowej.

 

Wprowadzone zmiany to:

 • wprowadzenia znakami B-36 „zakazu zatrzymywania się” na odcinku ulicy Robotniczej od przejazdu kolejowego do Ronda Ukraińskiego,
 • wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku ulicy Hotelowej (od wjazdu na teren Ośrodka MOSiR do skrzyżowania z ulicą Robotniczą.

Z uwagi na utrudnienia w ruchu, jakie corocznie mają miejsce w rejonie Ośrodka MOSiR, zachęcamy, by przy dojeździe na wystawę korzystać z komunikacji miejskiej.

Ponadto w celach porządkowych należy bezwzględnie dostosowywać się do poleceń wydawanych przez kierujących ruchem oraz służby porządkowe.

Czytaj dalej »

Wodzisławscy policjanci zatrzymali 36-latka, który przyjechał po żonę do sklepu, uderzył ją w twarz i siłą wrzucił do bagażnika. Po powrocie do miejsca zamieszkania zostawił kobietę zamknięta w samochodzie. Ponadto mężczyzna prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. Agresywnego sprawcę zatrzymano.

Wczoraj około 22.20 do dyżurnego wodzisławskiej komendy zadzwoniła przerażona kobieta, która oświadczyła, że jej mąż zamknął ją w bagażniku i nie chce wypuścić. Mundurowi udali się na ulicę Niwki w Rydułtowach, gdzie ustalili, że 36-latek przyjechał po żonę do sklepu, w którym robiła zakupy, uderzył ją w twarz a następnie siłą wrzucił do bagażnika. Po przyjeździe do domu, nie wypuścił jej z samochodu. Na szczęście 36-latka miała przy sobie telefon i powiadomiła policję. Funkcjonariusze zatrzymali agresywnego napastnika. Okazało się także, że mężczyzna miał w organizmie blisko promil alkoholu i w takim stanie prowadził pojazd. Sprawca trzeźwieje w policyjnym areszcie. Grozi mu do dwóch lat więzienia

Czytaj dalej »
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.